Güncel Haberler

Sermiyan Midyat: ABD’ye gelince ülkemin kıymetini anladım

Oyuncu sevgilisi Sercan Yaşar’ı dövdüğü iddia edilen Sermiyat Midyat, iş görüşmesi için ABD’ye gitti.

Karşılaştığı manzara karşısında şoke olan Midyat, kişilerin koronavirüse karşı gerekli önlemleri almadığını ve sosyal mesafe kurallarına uymadığını ifade etti. Oyuncu, New York sokaklarında karşılaştığı manzarayı çektiği bir videoda anlattı.

Havalimanında ateş ölçümü olmadığını belirten 46 yaşındaki oyuncu, kafe ve restoranların açık olduğunu ve insanların sosyal mesafe kurallarına uymadığını söyledi.

sermiyan midyat: amerika'ya geldiğimde ülkemin değerini anladım

Midyat, Amerikalılarla Türkiye’de alınan önlemleri karşılaştırdı.

Midyat, çektiği videoda şu ifadelere yer verdi: “Amerika’dan, New York’tan herkese selam ve sevgi. Yaklaşık bir yıldır pandemi başladığından beri yurtdışına çıkmamıştım. Şimdi bir iş görüşmesi için Amerika’ya geldim ve Amerika’nın pandemiye karşı tavrı beni inanılmaz derecede şaşırttı. Herkesin süper güç olarak adlandırdığı Amerika’dan bahsediyoruz. Bakın herkes sokaklarda, kuaför ve lokantalar açık, herkes dipte, havalimanında yangın ölçülmedi bile. Alışveriş merkezleri ve kafelerde bile ateş ölçülür. Söylemek üzere olduğum şey, belki bazı insanların beni linç edeceği. Çünkü sırf ülkemize karşı çıkmak ya da sevimli görünmek için siyah beyaz diyen nüfus çok fazla. Biliyorsunuz, 23 yıldır yanınızdayım, övgü ve eleştirisinin nereye gideceğini hesaplamadan konuşan deli bir kardeşim.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇABA TUTULDU”

Söylemek istediğim, insanların içeride olmasının gerçekten önemli olmadığı. Bir yıldır ülkedeki herkes birbirini çılgınca eleştiriyor. Ama şunu açıkça söyleyeyim, herkesin süper güç dediği Amerika’da gördüklerimden sonra, insanlar ülkenin değerini çok daha fazla anlıyorlar. Bu bir düşünce değil, bir gözlemdir. Tüm sağlık çalışanlarının, hekimlerin, emekçilerin, Sağlık Bakanlığı’nın, hükümetin ve Cumhurbaşkanımızın bu konuda gösterdiği hassasiyet, çaba ve çaba gerçekten minnettar ve takdire şayan. Dileğinle görüşürüz. “

Kaynak: Haber Global

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu