Güncel Haberler

Sergen Yalçın, Mandzukic ile ilgilendiklerini açıkladı

Çaykur Rizespor’un 6-0 galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Yalçın, “Transferle ilgili şu anda bir şey söylemem doğru olmaz. Önümüzde net bir şey yok. Bu şekilde gelmesi gerektiğini söylemek doruk noktası değildir. Transfer başka bir konudur. Olsa iyi olur. Geniş personel kimseye zarar vermez. Mandzukic ile biz ilgileniyoruz. Koşullar uygunsa yapabilir. Henüz hiçbir şey net değil. “ifadeleri kullandı.

“PUAN BİRAZ FANTASTİK OLDU”

Maçla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Yalçın, şunları söyledi:

“Sahada oyun ve skor açısından çok güzel şeyler olduğunu söyleyebilirim. Skor biraz harikaydı. Bu tür sonuçlar uzun zamandır üretilmemiştir. İstekliydik, inanılmaz baskılar yaptık ve rakibi hata yapmaya zorladık. Bu baskılar da işe yaradı. Oyuncuların performansından memnunum. İyi bir maç izlediler. Seyrederken kenarda da keyif aldık. Onun istek ve arzularından fazlasıyla memnunum. Umarım böyle devam ederiz. İyi bir kadromuz var. Karakterli ve kaliteli oyuncularımız var. Birbirlerini çok seviyorlar. Sezonun başından beri antrenmanda herhangi bir tartışma bile olmadı. Birbirlerine o kadar bağlılar ki sahada birbirleri için savaşırlar. Onlara sadece ne yapacaklarını söylüyoruz. Onlar da çaba sarf eder ve kazanır. Bu zaferler onların işi. “

“BÜYÜK BİR EKİP KİMSEYE NEDEN OLMAZ”

Molada transfer yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir soru üzerine Yalçın, “Böyle bir süreçte hastalık var ve oyuncular hastalanabiliyor. Daha büyük bir personel hiç kimse için sorun yaratmayacaktır. Elbette yapabilirsek, transfer istiyoruz. Bu süreçte tüm oyuncuları kullanıyoruz. Kadromuzu biraz daha güçlendirir ve geliştirirsek kimseye zarar vermez. ” O konuştu.

Liderliğin kendileri için stres yaratmadığını kaydeden Yalçın, “Liderlik neden stresli olsun? Hayatımız boyunca şampiyonluk oynadık. Biz buna alışmış bir topluluğuz. ” dedim.

Takım savunmasında kendilerini geliştirdiklerini belirten Yalçın, “Her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz. Takım savunmasını güçlendiriyoruz. Oyuncuları birbirine bağlamaya çalışıyoruz. Arkadaşlık varsa takım savunması daha iyidir. Oyuncular birbirleri için savaşırlar. Her maçta daha iyi savaşırız. Futbol çok zor bir oyun değil. Bu oyun çok tartışılmamalıdır. ‘Toplu saldırı yap, toplu savunma yap’ ifadesi belki 100 yıl önce söylenen bir sözdü ama futbolda ne değişiklik olursa olsun değişmiyor. “değerlendirmeyi buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu