Magazin

Seren Serengil: Çok pişmanım, sakın yapmayın

Zayıf olduğu için ameliyat sonrası 70 kilodan 46 kiloya düşen Seren Serengil, “Kilo vermeme engel olamıyoruz” dedi. Serengil, kadınları zayıflamaya olan merakı konusunda uyardı ve “İşte hanımlara anlatacağım; Allah her kadına güzellik vermiştir. Kaşını uzattı, gözünü verdi, bir şey verdi. Bundan çok fazla organikle oynadığımızda kesinlikle sorun yaratıyoruz. Kalplerimiz güzel olduktan sonra her şekilde güzeliz. Bu konuda örnek olmak istemiyorum. “Çok yanlış bir karar verdim” dedi.
seren serengil: çok pişmanım, yapma

Bağırsak ameliyatı geçirdikten sonra 6-7 ayda 70 kilodan 46 kiloya düşen Seren Serengil yeni bir tedaviye başladı. Serengil, ani kilo kaybı nedeniyle yaşadığı sağlık sorunlarına karşı serum almak üzere haftada 3 gün hastaneye kaldırılacak. Seren Serengil tecrübelerinden ve tedavi sürecinden bahsetti. Sağlığının istikrarlı olduğunu belirten Seren Serengil, şunları söyledi:

“Kilo vermekten beni alıkoyamayız. Çünkü süregelen bir ishal var yani bu ameliyattan sonra sabahtan akşama kadar tuvalete gidiyorsunuz. Bunun bu kadar olabileceğini düşünmezdim. Geceleri belki 5-6 kez uyanıyorum ve gün içinde en az 7-8 kez tuvalete çıkıyorum. Günde 8 öğün ve her öğünde ana öğün kadar yerim. Ancak midede kalmaz ve emmez.

seren serengil: çok pişmanım, yapma

Direkt olarak ince bağırsağa gittiği için yediğiniz yiyecekler dışarı çıkar ve gider. Maalesef bunu yaşıyorum. İlk olarak 5-6 yıl önce mide ameliyatı oldum. Çok iyi geçti, sağlıklı bir şekilde kilo verdim. Ama ondan sonra eşimle çocuk yapmaya karar verdik. O zaman hormonlarla tedavi oldum ve 10-15 kilo aldım. Onu alıp daha sonra çocuğu kaybettiğimde depresyon geçirdim ve 15 kilo üzerinden 6 kilo daha kazandım, 20 kilo geri aldım. O zamanlar televizyona başlamak gerekiyordu, her gün ekran başındayım. Daha fazla kilo alacağım diye panikledim. Bu sefer gastrit baypasını yaptım. Çok pişmanım Asla bir doktoru suçlamadım, tamamen kendi isteğimle gittim, bu benim kararımdı. Ancak 67-75 kilo ve bu ağırlıklara sahip kişiler bu ameliyatları yaptırmamalıdır. Çünkü 150-160 kg ağırlığındaki obez bir hastanın her türlü hastalığa açık ölüm riski ile bu ameliyatı olma riski ile 67 kg ağırlığındaki bir kişinin bu ameliyatı yaptırma riski arasında çok büyük fark vardır. Şimdi kilomu durduramıyorum. “

“46 KİLO DÜŞTÜM, ÇOK ZAYIFTIM”

Serengil, “Midemi tekrar kullanıp eski halime dönebilmek için geri dönüşüm ameliyatı istedim. Ama şimdi çok kilo verdim. 46 kiloya düştüm, çok zayıfladım. 70 kilodan düştüm, sanırım 7-8 ay oldu. Önemli olan 46 kilo değil, önemli olan vücudun herhangi bir besin, mineral veya vitamin barındırmamasıdır. Şu anda organ yetmezliğine neden olur ve kalp krizi geçirebilir. Şimdi nefes almada sorun olduğu için doktorlara gitmeye başladım. Amacımız haftada 3 gün hastanede kalacağım, yayından sonra serum alacağım. Vitamin falan almıyorum, su içmiyorum. Aslında herhangi bir hatam yok. Kendime biraz daha bakacağım, haftada 3 gün serum alacağım. Haziran ayına kadar iyileştim. İyileşemediğimde beni ameliyat ettirecekler. Çünkü daha fazla kilo vermek sorun olur “dedi.

seren serengil: çok pişmanım, yapma

“KALBİMİZ GÜZEL OLDUKTAN SONRA, BİZ OLDUĞUMUZ HER ŞEYLE GÜZELİZ”

Seren Serengil de kimseden şikayetçi olmadığını belirterek, şöyle devam etti:

Ben yetişkin bir insanım. İlk başta bunu yapmamalıydım. Vitamin almadım belki vitaminlerimi düzenli kullanmalıyım, hiç su içmiyorum. Ağzıma su koymam çok zararlı, 8 yaşımdan beri su içmiyorum. Amacım dışarı çıkıp birini suçlamak değil. Yapmamış olsaydım, aklı başında bir insanım, değil mi? Biz kadınların sorunları var, fazla kilolu olmayı sevmiyoruz. Ama inan bana şu anda zayıflığımdan gerçekten zevk alamıyorum. Çok zayıfım hastayım Bakalım seruma yeni başladık. Bu benim ilk haftam, haftada 3 gün hastanede kalacağım hastanede nasıl olacağını göreceğiz. Umarım iyi olur. Annemin üzülmesine izin verme, herkes üzgün, çevremdeki herkes üzgün. Ben de aynı sorunları olan kimseyi sıkmak istemiyorum, kimseyi üzmek istemiyorum. Mutlu olabilmek ve güzel olabilmek için 2 kilo verdim, çocuğu kaybettim, çok depresyondaydım ve kilo aldığımda böyle bir şey yapmak istedim. Ama çok zararlıdır. Bayanlara buradan söyleyeceğim bir şey; Allah her kadına güzellik vermiştir. Kaşını uzattı, gözünü verdi, bir şey verdi. Bundan çok fazla organikle oynadığımızda kesinlikle sorun yaratıyoruz. Kalplerimiz güzel olduktan sonra her şekilde güzeliz. Bu konuda örnek olmak istemiyorum. Çok yanlış bir karar verdim ”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu