Güncel Haberler

Şenol Güneş, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri kura çekimini değerlendirdi

Katar’da yapılacak 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde G Grubu’nda Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık ile eşleşen hilal yıldız takımın teknik direktörü kurayı değerlendirdi.

TRT Spor’a telefonla bağlanan Güneş, “Lot şans meselesi. En iyi dileklerimle. Uzun süredir katılamadığımız Dünya Kupası’na katılmak için olağanüstü çalışmalar gerekiyor. Bu takımların hepsi güçlü. ” O konuştu.

Güçlü Norveç’in üçüncü torbadan geldiğini söyleyen tecrübeli teknik direktör, “Cebelitarık ile daha önce hiç tanışmadık. 2004 Avrupa Şampiyonası’ndan önce Letonya’ya kaybettik. Yarışacağımız takımlar kağıt üzerinde, Hollanda ve Norveç’te boy gösteriyor. Önemli olan tüm maçları kazanmak için sahaya çıkmaktır. Biz öyle yapacağız. Amacımız Dünya Kupası’na katılmak. Daha önce Hollanda ile oynadık ve kazandık ama güçlü bir takım. Norveç’in güçlü oyuncuları var. “ifadeleri kullandı.

Rakiplerle çalışacaklarını vurgulayan Şenol Güneş, “Rakipler hakkında bilgi toplayıp analizlerini yapacağız. Ekibimiz, kendi ekibimizde aşağı yukarı nettir. ‘Çocuklarımız’ dediğimiz iyi oyuncularımızla bu gruptan çıkmaya çalışacağız. şeklinde görüşünü belirtti.

Hollanda’nın zorlu takımlardan biri olduğunu anlatan Güneş, “Bence Fransa, Hırvatistan, Danimarka, Almanya ve Portekiz bizim için daha uygun. Hollanda, hem Almanya hem de Fransa ile son maçlarda çok iyi oynadı. Yeni bir çıkış yapmak istiyorlar. Ekipten bağımsız olarak sevimli, tutkulu, çalışkan, her maçı kazanmak için mücadele eden, oyuncu kalitemizle ülkemizi iyi tanıtmak isteyen bir ekibiz. Bir yola girdik. Bu yolun sonunun parlak olmasını istiyoruz. Dünya Kupası’na gitmek için yolumuza çıkan herkesi yenmek için çalışacağız. “değerlendirmeyi buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu