Güncel Haberler

Şanlurfa’da köyü karıştıran olayda yeni gelişme! Kayıp çocuğuna 4 yıl sonra kavuşacak

Şanlıurfa’da evli olduğu bilinmeyen 7 yaşındaki kızının babası tarafından gözaltına alındığını belirten annenin şikayeti üzerine, jandarmanın gittiği Şanlıurfa köyünde olay çıktı. ve bir kişinin kolunun altından kaçırılan çocuğun anları cep telefonunun kamerasına yansıdı. . Kızını 4 yıldır görmeyen anne Zübeyde Kocaman’a akşam saatlerinde müjde verildi. 7 yaşındaki Ş.K. Haliliye jandarma ekipleri tarafından bulunarak Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne götürüldü. İstanbul’dan yola çıkan avukatların Şanlıurfa’ya ulaştığı ancak çocuğu alamadığı öğrenildi.

İngiltere’de yaşayan Zübeyde Kocaman, Halil Y. ile 10 yıl önce İstanbul’da yaşadı. Bu ilişkiden hamile olan Zübeyde Kocaman’ın kızı dünyaya geldi. Çocuğun doğumundan beri baba Halil Y. ile görüşen Zübeyde Kocaman, Halil Y.’yi kızı Ş.K. ile görüşmek üzere İngiltere’ye davet etti. 4 yıl önce. Ancak vize sorunu nedeniyle Zübeyde K., Halil Y.’nin ısrarı üzerine kızıyla Şanlıurfa’ya geldi. Babasıyla birlikte kocaman çocuğuyla tanışmak için geldiği Şanlıurfa’da hayatının şokunu yaşadı. İddialara göre Halil Y. ve yakınları, küçük kızı havaalanından kaçırarak Kocaman’ı tehdit etti. Çocuğun kimliği ve pasaportu anne Zübeyde Kocaman’dan zorla alındı. Çaresiz genç kadın İngiltere’ye döndü, ancak gözaltındaki küçük kızı için yasal bir savaş başlattı. İngiltere ve Türkiye’de ayrı davalar açıldı. Her iki ülkedeki mahkemeler çocuğun velayetini anne Kocaman’a verdi. Küçük kızın gözaltına alındığı Şanlıurfa’nın köyüne mahkeme kararını uygulamak için giden jandarma ekipleri, Halil Y.’nin yakınlarının direnişiyle karşılaştı. Küçük kız, köydeki bir kişi tarafından kucağına bindirildiği bir araçla uzaklaştı.

şanlurfa'da köyün kafasını karıştıran olayda yeni gelişme!  kayıp çocuğunu 4 yıl içinde doğuracak

4 YIL SONRA KIZINA

Akşam İngiltere’de yaşayan Zübeyde Kocaman’a müjde geldi. 7 yaşındaki Ş.K. Şanlıurfa Haliliye Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından tutulduğu evde bulundu. Jandarma ekiplerinin çok sayıda evi araması sonucunda bulunan küçük kız, Şanlıurfa Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne götürüldü.

ANNE HABER ALAN ŞANLIURFA’YA GELİYOR

Kızından 4 yıldır ayrı kalan anne Zübeyde Kocaman’ın haberi alır almaz yola çıktığı ve Şanlıurfa’ya geldiği öğrenildi. Öte yandan Kocaman’ın İstanbul’daki avukatlarının da Sosyal Hizmetler’e gittiği, ancak anne gelse bile çocuğun bugün teslim alınmayacağı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu