Güncel Haberler

Samsun’da sokaklarda insan yoğunluğu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Samsun ile ilgili uyarılarına rağmen şehrin birçok yerinde yoğunluk devam ediyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının ardından şehirde, yine sokaklarda ve sokaklarda kalabalıklar gözleniyor.Yasağın ardından işlemlerini bankada ve PTT’de yapmak isteyen vatandaşlar hafta içi kuyruklar oluşturdu. Bafra ilçesi Tekel Caddesi’ndeki kuyruk, bölgedeki esnafın tepkisine neden oldu. Sosyal mesafe kurallarının göz ardı edildiği kuyruklarda, sırasını kaybetmek istemeyen vatandaşlar, virüs tehlikesini görmezden gelerek yan yana durdu.

Kimsenin kurallara uymadığını söyleyen Mehmet Ekiz, “Kuyruğu var ve başı gidiyor. Aslında bu ödemelerle ilgili bir şeyler yapılmalı. Yaşlıların maaşı eve getirilebilir. Sosyal mesafe kuralları da ihlal ediliyor ”dedi.

Takımların uyarılarına rağmen kimsenin kurallara uymadığını belirten Ünal Akça, “Takımlar birkaç kez geldi ve uyarılarda bulundu. Uyarıdan sonra birkaç dakika sosyal mesafe kuralı uygulandı, ancak daha sonra kurallar tekrar ihlal edildi. Kimse kurallara uymadığı için vaka sayısı artıyor. “Sosyal mesafe olmadıkça virüs vakaları daha da artıyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu