Güncel Haberler

Samsun Valisi Dağlı’dan ‘yoğun bakım doluluğu’ açıklaması: Daha fazlasına tahammülümüz yok

Vali Dağlı, Cumhuriyet Meydanı’nda katıldığı törenin ardından gazetecilere koronavirüsle mücadelenin en önemli gündem maddesi olduğunu vurguladı.

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasakları konusunda Samsun halkının büyük hassasiyet gösterdiğini ifade eden Dağlı, “Samsunlularıma teşekkür ediyorum. Kurullara uyum konusunda gerçekten hassas olduklarını özellikle belirtmek isterim. ” O konuştu.

Sağlık Bakanı’nın açıklamalarının ardından Samsun’un gündeme geldiğini belirten Dağlı, şunları söyledi:

“Bunu bir an önce telafi etmek ve seviyeyi normalleştirmek için haysiyetle çalışmaya devam ediyoruz. Elimizdeki en yüksek, en yüksek, tüm araçları kullanarak durumu normalleştirmeye çalışıyoruz. Burada tüm kurumlarımızla çalışmaya devam ediyoruz. Hafta sonu çalıştık. Sağlık çalışanlarımız çalıştı. Belediye ekipleri, kolluk kuvvetleri hepsi çalıştı. Etkinliği şahsen ben denetledim. Bu sabah yine salgınla ilgili yapılacak son şeyler olan bir toplantı yaptık. Çünkü artık bunun için yarın yok arkadaşlar. Elimizdeki son fırsat neyse onu yapmalıyız. Son olarak B Planı veya C Planı yerine bugün yapılması gerekenleri yapmak zorunda olduğumuz için iyi değerlendirmeler yaptık ve kaymakamlarımızla Zoom üzerinden bir toplantı yaptık ve bilgilendirdik. “

Bu durumla ilgili herkesin sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Dağlı, “Arkadaşlar bu hepimizin konusu. Samsun olarak bununla birlikte ilgilenmek ve bütün bir çalışma ile çözmek zorundayız. Bunu yapacağız, bunu başaracağımıza inanıyorum. Biz de başarılı olmalıyız. Bu tam bir seferberlik gibi. ” O konuştu.

Kurallara herkesin uyması gerektiğine işaret eden Vali Dağlı, şöyle devam etti:

“Kalabalık ortamlar yaratmayacağız. Evlerde çok fazla birikime izin vermeyeceğiz. Pazar yerlerine dikkat edeceğiz. Tüm kurallara uyarsak, hepsini çözmememiz için hiçbir neden yoktur. İnşallah bu haftasonundan başlayarak, önümüzdeki 4-5 gün içinde şehrimizdeki seviyeyi daha normal ve kabul edilebilir bir seviyeye getirmek için çabalıyoruz. Bu anlamda özellikle tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle desteğinizi bekliyorum. Bu bizim için çok çok önemli. Kurallara uyulmazsa, daha kıyamet durumları ile karşılaşmak istemeyiz. Doktorlarımızın hastanelerde nasıl davrandığını görüyorsunuz. Hatta birkaç zayiat verdik. Bunu birlikte başaracağız. “

YOĞUN BAKIM DOLULUK ORANI

Bir gazetecinin yoğun bakım ünitelerindeki doluluk oranlarına ilişkin sorduğu Dağlı, “İlave yatak ekledik. Oksijen cihazları gibi gerekli ekipmanları da sağladık. Ancak artık tahammül etmiyoruz. Bu nedenle daha fazla artıramayız. Artarsa ​​başımızın belaya girebileceğini ifade etmek istiyorum. Şimdilik tahammül edebiliriz. ” O konuştu.

Dağlı, kirlenmenin sosyal çevre, pazar yerleri ve aile birleşmesi gibi nedenlerle oluştuğuna işaret ederek, vatandaşları özellikle bu ortamlarda uyardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu