Güncel Haberler

Sağlık merkezinde doktora saldırdı!

Olay, önceki gün Gümüşpala İlçesi 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde meydana geldi. İddiaya göre sağlık merkezine gelen maskesiz kadın doktor Yağmur Turan’a (30) soru sormak istedi. Turan ise kadına maske takması gerektiğini hatırlattı. Kadın tepki göstererek Doktor Turan’a hakaret etti. Turan polisi aradı ve ‘Beyaz Kod’u bildirdi. Bu sırada kadın, Turan’a saldırdı, darp etti ve hakaretlerde bulundu. Yaşanan anlar aile sağlığı merkezinde bulunan güvenlik kamerası ve Doktor Turan’ın cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alındı.

sağlık ocağındaki doktora saldırdı!

Yaşanan anları anlatan Turan, maskesiz olduğu için hastayı uyardığını ve olayların sonrasında yaşandığını belirterek, “Ona maske takması gerektiğini söyledim. Hasta ‘Bir şey soracağım, ağzım çoktan kapandı’ dedi. Ben de bu şekilde işleyemeyeceğimi söyledim. Yine ağzımın kapandığını söylemeye başladı ve ‘Seni buraya doktor olarak kim koydu, sana bir şey soracağım, sen de benim doktorum değilsin, bir şey soracağım ve gideceğim’ diyerek kızdı. Korktum, gergindim ve polisi aradım, muhatap olmak istemedim. Polise beyaz kod verdiğimi söyledim. Polisi aradıktan sonra hasta orada durdu ve ad soyad sorularıma cevap vermedi. Böylelikle bir isim sordum ama hala maskem yok ve yüzümü kapatıyorum. “Kendine bak” diye konuşmaya devam ediyor. Üstelik olayı belgelemek için fotoğraflar çekmeye başladım. Çünkü odamda güvenlik kamerası yoktu. Onu aşağılamak için kamera ile kaydettim ve hasta buna daha da kızdı. Gitmesine izin vermedim, polisler gelecek dedim. Daha da kızdı, saldırıya uğradı ve beni dövdü, kolumda tırnak izleri vardı ”dedi.

sağlık ocağındaki doktora saldırdı!

“Çok yorucu bir süreç”
Turan, hastayla ilgili şikayette bulunduğunu ancak hastanın kimlik bilgilerine sahip olmadığı için dava açamadığını belirterek, “3 günlük rapor aldım. Mart ayından beri korona sürecindeyiz ve tüm medya kanalları bu sürecin başından itibaren maske takılması gerektiğini gösterdi. Halk bunun farkına varmış olmalı. Halen bunun farkında olmayanlar için sağlık mesleği mensupları olarak bizler bireysel olarak ulaşmaya çalışıyoruz ama bu tür tavırlarla karşılaşınca bizim için çok yorucu bir süreç başlıyor ”dedi.

“Elimde kal”
Olay, hem doktorun cep telefonu kamerası hem de aile sağlığı merkezi içindeki kameralarla kaydedildi. Doktora saldıran kadının “Elimde kalacaksın, bak kadın, yemin ederim elimde kalacaksın” tehdidinde bulunduğu ve saldırdığı görüntülerde görüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu