Güncel Haberler

Rus ve Kazak turistlerin deniz keyfi

Yeni yıl tatilini Demre’nin Kum Dağı mevkiindeki villalarında geçiren bir grup Rus ve Kazak turist, villaların önünden denize girdi. Türkiye’den tanıdık grup turistler de aralarında denize indi. Hava sıcaklığının 18-19 derece, deniz suyunun 19 derece olduğu Ocak ayında denize giren turistler bol bol yüzdü. Grupta yer alan küçük Rus kızı Katya Guseva, jimnastik gösterisinin etraftaki insanların ilgiyle izlediğini göstermesinin ardından denize girdi. Büyükleri ile çokça yüzen Katya’da kayalıklardan denize atladı. Ülkesindeki havanın gündüz bile eksi olduğunu söyleyen turistler, yeni yılda denizde yüzmenin keyfini çıkardılar ve bir süre kayalıklarda güneşlendiler.

‘TEKRAR HAYAL EDECEĞİM’

Rus Maria Guseva, “Rusya’nın başkenti Moskova’dan geldim. Moskova’da sıcaklık gündüz bile eksi. Burada yüzmek, yüzmek, güneşlenmek benim için inanılmaz bir duygu. Ocak ayında yüzme hakkında; Demre’de olduğum için çok mutluyum. “Burası inanılmaz derecede güzel bir yer, buraya tekrar geleceğim.”

Kazak Bayazı Abzalkyzy, “Kazakistan’ın Almatı şehrinden geldim. Almatı’da hava çok soğuk ve kar yağıyordu. Burada yaz sezonu devam ediyor. Nefis bir hava var. Ocak ayında denizde yüzmek benim için bir hayaldi. Deniz, su ve güneş çok güzeldi. Dışarı çıktım ve tekrar denize girdim. Ocak ayında arkadaşlarımla burada olmaktan, tatil yapmaktan, denize girmekten çok mutluyum. İlk kez geldiğim Demre’de yeni bir cennet keşfettim. Tekrar geleceğiz ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu