Güncel Haberler

Rize’de hastanelerde yeni koronavirüs tedbiri bugün başladı

Rize’de Covid-19 vakalarının hastanelerde getirdiği yoğun iş yükünü azaltmak için yeni bir düzenleme yapıldı. Bugün itibariyle hastane polikliniklerinde koronavirüs vakaları dışında sadece Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu almış hastalara hizmet verilmeye başlanmıştır. Başvurunun başladığı ilk gün hastanelerdeki yoğunluk azaldı.

“HASTALAR UYGULAMADAN MEMNUN KALDI”

RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gökhan Demiral, pandemi komitesinin aldığı kararla 7 Aralık tarihinin kent için kilometre taşı olarak belirlendiğini belirterek, “Hastanelerde çok ciddi bir yoğunluk yaşadık. Buna rağmen pandemi döneminde herhangi bir hizmette başarısız olmadık. Bugün itibariyle randevu sınavları başlamıştır. Vatandaşlarımızın da bu konuya katkı sağladığını görüyoruz. İstemezseniz poliklinik önünde yoğunluk ve kalabalık vardı. Pazartesi bizim en yoğun günümüz. Bugün randevu sisteminde koridorlardaki boşluğu birlikte görüyoruz. Vatandaşlarımız bu uygulamadan memnun. Önümüzdeki 1 aylık dönemde hemşehrilerimizden destek bekliyoruz. Salgını sadece sağlık çalışanlarının çabalarıyla yenmek mümkün değil. Bunu birlikte ele alacağız. Hastanelerdeki yoğunluk nedeniyle çalışanlarımıza da enfeksiyon kapıldı. “Hastanedeki yoğunluğun azalmasıyla bu kirlilik daha az olacak. Bu da gücümüzü uzun süre kullanmamıza yardımcı olacak.”

“BU UYGULAMA DEVAM ETMELİ”

Randevu alarak hastaneye tedavi için gelen Rahime Demiroğlu, “Hastaneler boş, kimse yok, bu görüntü bizi memnun etti. Daha önce bir salgın olmasına rağmen hala çok meşguldü. Bence randevu sistemi her zaman devam etmeli ”.

Sevgi Güçlü, “Sistemden randevu aldım geldim. Hastaneyi çok boş buldum, memnunum. Normalde, özellikle Pazartesi günleri çok kalabalık olmalıydı. Randevu sistemi uygulamasının çalıştığını görüyoruz ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu