Güncel Haberler

Polis otomobiliyle tur atan şahısla ilgili işlem başlatıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İran MHF’nin paylaştığı video görüntüleri üzerinde bazı sosyal medya hesaplarının çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Görüntülerin 17 Aralık’ta çekildiği ve aracın Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait ekip aracı olduğu ifade edilen açıklamada, adli bir konuyla ilgili olarak MHF isimli şahsın ifadesinin alındığı belirlendi. bu işlemlerden sonra görüntüler alındı. Görüntüleri alan MHF isimli şahıs hakkında adli işlem başlatılmış, görevli polis memuru da görevden uzaklaştırılmış, hakkında adli ve idari işlem başlatılmıştır.

polis aracıyla gezen kişi hakkında işlem başlatıldı

Lüks aracında 5 liraya karpuz sattı

Ülkesinde sosyal medya fenomeni olan İran MHF, daha önce Beyoğlu’nda Lamborghini lüks spor otomobilden 5 liraya karpuz satışı görüntüleriyle ön plana çıktı.

Bunun üzerine İstanbul Trafik Teftiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada, aracın şoförü polise getirilerek 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun Ek 1’ine göre 1228 lira idarî para cezası kesildi. motorlu taşıt tescil belgesinde gösterilen amaç dışında kalan ve kullanılmasına izin veren araçlar). MHF’nin kullandığı lüks araç 15 gün süreyle trafikten men edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu