Güncel Haberler

Polis memurunu şehit eden sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Ankara’nın Akyurt ilçesinde 3 kişiye çarparak kendisini durdurmaya çalışan polis memuru Mevlüt Metin’in ölümüne sebep olan sanık Seyit Çamran Kalaycı’nın yargılandığı davada karar açıklandı.

Tutuklu sanık Kalaycı, Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, salonda müşteki ve sanık avukatlar hazır bulundu.

Esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma sözü verilen sanık Kalaycı, polisi ve yaralıları tanımadığını, geçmişte bu kişilerle düşmanlığı olmadığını söyledi.

Psikolojik sorunları olduğunu gösteren sağlık raporu olduğunu belirten Kalaycı, cezasıyla tahliye talebinde bulundu.

Açıklamaların ardından Mahkeme Başkanı Hasan Şatır heyetin kararını açıkladı.

Buna göre sanık Kalaycı, “kamu görevi nedeniyle kasten öldürmek” ve “3 kişiyi öldürmeye teşebbüs” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Ayrıca verilen ceza ile sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi.

NE OLDU?

İddianameye göre, sanık Kalaycı 6 Mayıs 2019 sabahı Akyurt ilçesine bağlı Balıkhisar İlçesi’nde Nesibe Çiçek’i, Saracalar Mahallesi’nde Zeynep Yüksel’i, ardından araç kullanırken Ali Yavuz’u vurdu.

İhbar üzerine Trafik Teftiş Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mevlüt Metin, Ankara-Çankırı Yolu Karyağdı mevkiinde Kalaycı’ya “dur” uyarısı verdi.

Sanık Kalaycı, aracın hız kesmeden yol kenarına kaçarak ölümüne neden olan polise binerek aracı kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu