Güncel Haberler

Polis ekipleri şaşkına döndü: Abimi kaybettim ama koronaya inanmıyorum!

Esenyurt’ta geçen hafta kahvehanede masa oyunları oynayan ve pencereden dışarı atlayanlar, mühürlenen aynı kahvehanede yakalandı. Baskında aynı yüzlerin varlığı polis ekiplerini şaşırttı. Kardeşini corona virüsünden kaybettiğini söyleyen işyeri sahibi, “Kardeşimi kaybettim ama korona diye bir şeye inanmıyorum” dedi.

Esenyurt’ta Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, corona virüs tedbirlerine uymayan işyerine baskın düzenleyerek kahvehanede masa oyunları oynadı. Kapıyı kilitleyip açmayan, camdan dışarı atlayan ve polisten kaçan kişiler bu kez yakalandı. İlk baskında ikinci kattaki ofisin penceresinden atlayıp ceza almamak için düz duvara tırmanan kişiler, mühürlenen işyerinde tekrar yakalandı.

‘SEÇİME İNANMIYORUM, MASKE TAKMAM’

Baskına uğrayan işin sahibi vazgeçtiğini söyledi. Kardeşinin iki ay önce corona virüsü nedeniyle kaybettiğini söyleyen kişi, “Korona diye bir şey yok. Ben maske takmıyorum. Burada da kimsenin korona yakalanacağını sanmıyorum ”diye şok oldu. Polis ekipleri yine polis ekiplerine haber verdi. Emniyet ekipleri tarafından yeniden mühürlenen işyeri ve işyeri sahibi para cezasına çarptırıldı.

1593 sayılı Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesine dayanılarak sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle 15 kişiye 3 bin 150 TL idari para cezası verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu