Güncel Haberler

Pınar Gültekin’in aile avukatından önemli açıklama: Bakanlık talebimizi uygun buldu

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i (27) öldüren ve üzerine beton dökülen Cemal Metin Avcı (32) ve kardeşi Mertcan Avcı’nın (26) davası Muğla 3. Lisede devam ediyor. Suç Mahkemesi. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Adalet Bakanlığının sanık Metin Cemal Avcı’nın ailesinin de cinayetin hukuk yararına planlanmasında rol oynamasını talep ettiğini ve olay yerinde soruşturma açılacağını değerlendirdi. yarın.

“SAVUNUCUNUN AÇIKLAMALARI FİZİK KURALLARINA DÖNÜŞ”

Avukat Rezan Epözdemir, soruşturmanın başından itibaren bu cinayetin tek başına işlenemeyeceğini iddia ettiklerini belirterek, “Aksi takdirde hayatın normal akışına ve fizik kanunlarına aykırıdır. Hunhar’da acımasız bir cinayet olduğunu biliyorsun. Kendi ifadesine göre, önce iki yumruk attı, sonra ölen kişiyi boğdu, sonra kurbanı odunla namluya koyarak yakmaya çalıştı; Beton döktüğünü söylüyor. Daha sonra bir derede bıraktığını ve ölen kişinin telefonunu 3 parçaya bölerek sim kartını kırdığını söylüyor. Diğer bir deyişle, döngünün incelendiği, senkronize edildiği, sonuçların dikkate alındığı ve suç delillerini gizlemek için azami çabanın gösterildiği bir süreçten bahsediyoruz. Bu nedenle vahşice, vahşice ve canavarca işlendiğine inanıyoruz ”.

KABUL EDİLEN YABANCI DAVA

Soruşturma aşamasında cinayete mutlak surette yardım eden başka faillerin de bulunduğunu belirten Avukat Epözdemir, şöyle devam etti: “İstediğimiz deliller kapsamında Başsavcılık da ikinci gözaltı ve tutuklama yaptı. Mertcan Avcı’ydı. Kardeşi de suç delillerini saklamadan, yok etmeden ve değiştirmeden tutuklandı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmasını tamamlayarak Cemal Metin Avcı’ya ‘canavarca bir duygu ile işkence ederek kasten cinayet’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. Kardeşi Mertcan Avcı da 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı. ”

“BAKANLIK TALEBİMİZİ BULUNDU”

Epözdemir sözlerine şöyle devam etti: “Nitekim 20’sinde gözaltına alınan Cemal Metin Avcı henüz suçunu itiraf etmemiş olan kolluk kuvvetlerinde. Cinayetten veya olay mahallinden bahsedilmez, ancak anne ve baba kullanılmayan dağ evine gider. Bağ evinde sigara izmaritlerinde DNA örnekleri var. MOBESE kayıtlarına göre anne, baba ve partnerin plakaları orada görünüyor. Cinayet anında tabakların olay yerinde görünmesinin tesadüf olmadığını düşündük. Bununla ilgili taleplerimizi de sunduk, ilginç bir şekilde Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Bu karara itiraz ettik ve itirazımız ilginç bir şekilde reddedildi. Hukukun üstünlüğünün gereği olarak hak arama özgürlüğünü kullandık, tek bir hukuk yolu vardı. Kanunun iptali için Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulunduk ve Bakanlık incelemesinde taleplerimizin hukuka uygun olduğu sonucuna vararak bu kararın iptali için Yargıtay’a başvurdu. Bundan sonraki aşamada Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bu bozma gerekçelerini aynen kopyalayacak ve kararın iptali için Yargıtay’ın ilgili ceza dairesine başvurusunu yapacak. Bu, hukuki adaletin tezahürü ve maddi gerçeğin ortaya çıkışı açısından çok sevindirici bir gelişmeydi. İnşallah anne, baba ve partneri Şükrü Gökhan Orhan açısından bir iddianame hazırlanacak ve bu ana dava ile birleştirilecektir. “

“ARAŞTIRMA İLE BİRLİKTE KARAR VERME SÜRECİ HIZLANACAK”

Sanığın ifadelerinin hayatın normal akışına aykırı olduğunu düşündükleri için keşif talebinde bulunan Avukat Rezan Epozdemir, “Sanık çok çelişkili ifadeler verdi. 1.83 metre boyundaki ölüyü fıçıda cenin pozisyonuna koyar, yanar ve tek başına yaptığını iddia eder. Önce ‘Evde mutfakta odunla yaktım’ diyor, sonra ‘Yanmadığında panikledim, bahçeye götürdüm. Şimdi, 1.83 metrelik bir kurbanı yanan bir davulda ellerinle nasıl taşıdın? Olay örgüsünde mantık ve fizik kurallarını temel alırsak bu tür düzinelerce çelişki vardır. Mahkeme keşif talebimizi kabul etti, yarın olay yerinde keşif yapılacak. Sanık orada olacak, biz de orada olacağız. Sanığın ifadesindeki çelişkileri ortaya çıkarmaya çalışacağız. Yarından itibaren bu çelişkiler bence ortaya çıkacak ve bundan sonra maddi gerçeğin ortaya çıkacağı hakkaniyet temelinde karar alma süreci hızlanacak ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu