Güncel Haberler

Patileri kesiliyordu! Kan donduran büyü iddiası

Olay, Kayapınar ilçesine bağlı Diklekent Mahallesi’nde meydana geldi. Binanın bodrum katında başıboş kedileri besleyen site sakinlerinden aile hekimi Esra Cebe 5 Aralık’ta ‘Melek’ dedikleri kediyi buldu ve ayakları kesildi. Site yakınlarındaki veteriner kliniğine götürülen kediye, veteriner hekim Nurhan Kahraman ve veteriner sağlık teknisyeni Tuba Göklü müdahale etti. Ameliyat edilen kedi gözetim altında tutulurken, Cebe karakola giderek şikayetçi oldu. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayı gerçekleştiren kişi veya kişileri yakalamak için operasyon başlattı. Gözlem altında tutulan kedi, bir gün önce can verdi.

‘KEDİNİN KESİLMİŞ BACAK EKSİKLİĞİ BÜYÜME DÜŞÜNÜLDÜ’

Kediye ilk müdahaleyi yapan Veteriner Nurhan Kahraman Samsun’da ‘Pamuk’ adlı köpeğin bacağının kesildiğini hatırlatarak, “Sihir için mi yoksa başka bir şey mi bilmiyorum. Bunu arkadaşlarımızdan bir sansasyon olarak aldık. Normalde hepsi katildir. Kulakları veya kuyrukları kesmek veya bir köpeğe ve kediye zarar vermek öldürücüdür. İki bacağı kesilmiş ve yaşadığı bölgedeki bacakların olmaması bize böyle şeyler düşündürüyor. Trafik kazası, bisiklet veya kapıda sıkışma olsaydı mutlaka motor yağı, benzin veya benzeri kokular olurdu ama ‘Melek’ bize geldiğinde bacak derisinin kağıt gibi kesildiğini gördük. . Bu yüzden bilerek yapıldığını düşünüyorum. Biz sadece o deriyi bir araya getirdik. Acımasızca kesildi. Çok kan kaybetmişti. Akciğerinde su birikmişti. Ödem dediğimiz tablo gelişti. Maalesef kurtaramadık. “Elimizden geleni yaptık, ama kaybettik ve çok üzüldük”.

pençeleri kesiliyordu!  kan dondurucu büyü iddiası

‘DOMUZ ODUNUNDAN YAZILAN KAN ORTA İLE BULUŞTUK’

Veteriner sağlık teknisyeni Tuba Göklü, kariyeri boyunca böyle bir şeyle karşılaştığını söyledi. Göklü, “İzmir’de çalışırken güvercin kanadından kan alan ve onunla büyü yazan bir medyumla tanıştık. Hepimiz şok olduk. O kanla büyü yazdığını iddia etti. Bu büyü ile, “ Adamı ipten alacağım. Yani başka bir isimleri yok, bu gaddarlıktır. Keşke olmasaydı. ‘Melek’ konusu da bize aynı şeyi verdi. Çok üzüldük, maalesef hayatta kalamadık. Keşke farklı bir şekilde karşılaşsaydık, keşke ‘Melek’ ve araba kaza yapmış olsaydı. Keşke kapıya veya motora sıkışmış olsa bile müdahale edebilseydik. Kazara olduğunu bilseydik. Bunun bir insan tarafından ölümcül ölümünün vicdani bir boyutu yoktur. Bu sihirle ilgili ikinci oldu. Batıl inançların insanların ve ne yazık ki toplumların ne kadar gerisinde olduğunu gösteriyor. Bu bizi çok üzüyor. Keşke bu inançlar olmasaydı ”dedi.

pençeleri kesiliyordu!  kan dondurucu büyü iddiası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu