Güncel Haberler

Patileri kesilen Pamuk’un sahibi ve komşusuna para cezası

Havza’nın Memduhiye Mahallesi’nde Pamuk isimli köpeğin ön ayakları kesik olarak bulunmasının ardından HAYTAP Samsun Temsilciliği harekete geçti.

İlçeye giden HAYTAP Samsun Temsilcisi ve Hayvan Gönüllüleri Derneği Başkanı Semra Antep, Pamuk’u Samsun’a getirdi. Yaralanan köpek, HAYTAP’ın desteğiyle özel bir hayvan kliniğinde tedavi edildi. Pamuk, aşırı kan kaybına rağmen hayati tehlike altında atlattı.

Kesiği tedavi etmeye çalıştılar

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan detaylı soruşturmaya göre Pamuk’un önce ateşli silahla yaralandığı, ardından bacaklarının sahibi ve komşusu tarafından kesildiği anlaşıldı. Samsun’da ilk müdahalesi tamamlanan Pamuk, kapsamlı bir tedavi için Ankara’ya götürüldü. Pamuk’un yürüteç protez tedavisi Ankara’da devam ediyor.

pamuk'un sahibi ve komşusu para cezasına çarptırıldı

pamuk'un sahibi ve komşusu para cezasına çarptırıldı

PARA CEZASI

Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri Pamuk’un sahibi HS’ye 181 TL, köpeğin pençesini kesen komşusu S.Ç.’ye ise 628 TL para cezası verdi. HAYTAP yetkilileri sosyal medyada, “Pamuk kesilen pençe fiyatının 181 TL olduğunu kim anlatmak ister?” paylaşıldı.

Pamuk’un emin ellerde olduğunu belirten HAYTAP yetkilileri, “Bizim müdahalemiz ve doğru kişilerle, o, kesilmekten kurtuldu. Tüm kontroller Ankara’da yapılmaktadır. Ampütasyon düşünülmez, bacaklarındaki yaralar iyileşince protez çalışması başlayacak ve beraber yürüdüğünü göreceğiz. Bacaklarındaki yaralarla birlikte ruhundaki yaraları da iyileştirmeye çalışıyoruz. İnsanlar onu gördüğünde eskisi kadar sallanmıyor. Pamuk emin ellerde, merak etmeyin ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu