Güncel Haberler

Paris’te ırkçılık skandalı! Başakşehir sahaya çıkmama kararı aldı

Paris Saint Germain-Medipol Başakşehir maçı, dördüncü hakemin yardımcı antrenör Webo’ya ırkçı söylemler yaptığı gerekçesiyle durdu.

Maçın 17. dakikasında Webo’nun hakeme itiraz etmesi üzerine dördüncü hakem tarafından ırkçı söylemlere maruz kaldı.

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk daha sonra dördüncü hakeme tepki gösterdi.

Bu olayın ardından Medipol Başakşehir sahadan çekilerek soyunma odasına geçti.

DEMBA BA DÖNÜLDÜ!
Demba Ba ırkçı hakeme, “Beyaz birinden bahsederken ona ‘Beyaz insan’ demeyin, ona sadece ‘insan’ diyorsunuz. Öyleyse siyah birinden bahsederken neden ‘Siyah insan’ diyorsunuz? ” dedim.

paris'te ırkçılık skandalı!  başakşehir sahaya çıkmama kararı aldı

BAŞAKŞEHİR’DEN “IRKÇILIĞA HAYIR” PAYLAŞIMI

Medipol Başakşehir olayın ardından sosyal medya hesabından İngilizce ırkçılığa hayır anlamına gelen “ırkçılığa hayır” ı paylaştı. PSG ekibi ayrıca paylaşımı Retweetleyin. Paylaşıma politikacılardan ve ünlü isimlerden destek geldi.

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ’DAN AÇIKLAMA

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Paris Saint-Germain (PSG) ile oynadıkları maçta yardımcı antrenörleri Pierre Webo’ya ırkçı bir söylem yapan Romanya’nın dördüncü hakemi Sebastian Coltescu’nun devam etmeyeceklerini söyledi. sahada kalırlarsa maç.

Gümüşdağ yaptığı açıklamada, “Dünya futbolu için çok kötü bir gün ve an. Dördüncü hakem, Hakemi uyarır ve “Atmalıyız”. diyor. Kırmızı bir kart çıkarır ve ‘Zenci’ der ve kartı gösterirken Webo’yu gösterir. Bu hiçbir şekilde kabul edilemez. Dördüncü hakem başarısız olursa oynamamaya karar verdik. Dördüncü hakemin UEFA delegesi tarafından sahadan çıkarılması halinde maça devam edeceğiz. Aksi takdirde maça devam etmiyoruz. Açık ilan ettik. Dördüncü hakem ayrılırsa, maça devam etme kararı alırız. Onun dışında oynamayacağız. ” O konuştu.

Göksel Gümüşdağ, “Şimdi bekliyoruz. Dördüncü hakemde ısrar ederlerse, Başakşehir Futbol Kulübü olarak UEFA’nın dünyanın en büyük organizasyonunda böylesi ırkçılığa göz yumarlarsa, sonuçlarına katlanacağız ama duyarsız kalamayız. “ifadeleri kullandı.

paris'te ırkçılık skandalı!  başakşehir sahaya çıkmama kararı aldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu