Güncel Haberler

Öldürüp böyle ağlamıştı! Duruşmada komşu dehşeti anlattı: Cinayet gecesi çok şiddetli ses duydum

Olay, 2 Ağustos’ta Muratpaşa ilçesinde meydana geldi. 3 katlı apartmanın zemin katında oturan Gökhan Ç., Polisi aradı ve birlikte yaşadığı Hatice Şimşek’in hala uyuduğunu söyledi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, Şimşek’in hayatını kaybettiğini belirledi. Şüpheli ölümün ardından Cinayet Bürosu Asayiş Şube Müdürü ve olay yeri inceleme ekipleri bölgeye istendi. Bu sırada sorgulanan Gökhan Ç.’nin evin balkonuna çıktığı ve sık sık gözyaşı döktüğü görüldü. Şüphe üzerine kelepçelendikten sonra gözaltına alınan Gökhan Ç.’nin 11 suçtan kayda geçirildiği ortaya çıktı.

Gökhan Ç’nin ilk açıklamasında “Alkol almıştık. Geceleri dövüştük ve dövdük. Sonra uyuduk, uyandığımda öldüğünü anladım. Sonra bir akrabamı ve ardından polisi aradım ”.

Polis Gökhan Ç. ve olay gecesi aynı evde bulunan kardeşi Ümran Ç. ve sevgilisi SA da gözaltında. Adliyeye sevk edilen Gökhan Ç. ve Ümran Ç. SA, “kasten öldürme” suçundan tutuklanırken, savcılıktaki ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ümran Ç. Gözaltına itiraz ettikten bir hafta sonra serbest bırakıldı.

Gökhan Ç. Antalya 5.Ağır Ceza Mahkemesi’nde ikinci kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Gökhan Ç. SEGBİS sistemi ile katılırken salonda Ümran Ç., SA ve parti avukatları hazır bulundu. Önceki savunmasını tekrarlayan Gökhan Ç. Hatice Şimşek ile 2013 yılında tanıştığını ve 2 ay sonra flört ettiklerini ifade ederek olayın cinayet olmadığını iddia etti.

Çiftin komşuları A.Ş. Gökhan Ç. ölen kişiyi sürekli dövdü ve polisi dört kez aradı.

A.Ş olayla ilgili olarak şunları anlattı:
Cinayet gecesi çok yüksek bir ses duydum. Ambulans geldiğinde aşağı indiğimde 112 ekiplerinin kadının ‘eski’ olduğunu söylediğini öğrendim. Gökhan, sağlık ekiplerine kadının düştüğünü söyledi. “

Tutuksuz yargılanan Ümran Ç. İlk duruşmada saat 05: 00’te kardeşinin evinden ayrıldığını söyledi. Ancak gelen HTS kayıtlarına göre Ümran Ç. Öğle vakti evi terk etti. Ümran Ç. İddiasını tekrarladı ve sabah evden ayrıldığını tekrarladı.

Eksikliklerin giderilmesi için duruşma ertelendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu