Güncel Haberler

‘Öldürecekler beni’ diyerek taksi çaldı, kaza yapınca yakalandı

Olay, saat 21.00 sıralarında Muratpaşa ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’nde bulunan taksi durağında meydana geldi. Taksi şoförü Mustafa Sarıçekiç, durağın panjurlarını indirmek için 07 T 3262 plakalı taksiden indi. Aracın anahtarını kontağa bırakan Sarıçekiç, 2 metre ilerideki istasyona ulaştı ve Celal Açıkel taksiye binerek kaçmaya başladı. Taksinin kaçırıldığını gören Sarıçekiç, durumu polise ve arkadaşlarına bildirdi. Antalya Polisi taksiyi yakalamak için 12 ekip ile çalışmaya başlarken, kavşak ve taksinin gidebileceği noktalarda önlem alındı.

PARK İÇİNDE ARABA TARAFINDAN YAKALANDI

Celal Açıkel’in 10 dakikalık bir kovalamacanın ardından çaldığı taksi, 3 kilometre uzaklıktaki Aziz Sancar Parkı’nın yanına park etmiş olan 06 AEM 227 ile araca çarptı. Kaza sonrası Celal Açıkel, arkasından polis ekipleri tarafından yakalandı ve ekip aracına götürüldü.

TAKSİ SÜRÜCÜSÜ SİNİR KRİZİ VAR

Kaza yerine gelen sürücü Mustafa Sarıçekiç, taksinin kazaya karıştığını görünce sinir krizi geçirdi. Taksiden uzun süre ayrılmayan Sarıçekiç, telefonda konuştuğu kişiye haber verdi.

‘BENİ ÖLDÜRMEK İSTİYORLAR’

Taksiyi çalan Celal Açıkel, polis ekiplerinin arabasında “Hayatımı kastettiler, takip ediyorlar. Beni kovalıyorlar. Çünkü beni öldürmek istiyorlar. Zor bir durumdaydım, bu yüzden kaçmak zorunda kaldım. Onlara söylemeyeceğime söz verdim. Hala öldürmek istiyorlar ”dedi.

Celal Açıkel, sağlık kontrolünün ardından ifade verilmek üzere Antalya Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu’na götürüldü.

'beni öldürecekler' diyen bir taksi çaldı, kaza sonucu yakalandı

‘GERİ DÖNÜYORUM TAKSİ TAŞIYOR’

Kepenk indirilirken taksinin aniden çalındığını belirten Mustafa Sarıçekiç, “Aracım durağa park etmişti. İstasyonu kapatmaya çalışıyordum. Döndüm ve araç hareket ediyordu. Onun peşinden koştum ama yetişemedim. İzleme cihazı vardı. Durumu polise de bildirdik. Burada yakalandığını duyduğumuzda hemen geldik. Kazaya karıştığını gördük. Taksiye nereye bakarsanız bakın 20-25 bin TL kayıp var ”.

Taksiyi çalan Celal Açıkel hakkında ‘sokağa çıkma yasağını çiğnemek’, ‘hırsızlık’, ‘tehlikeli araç kullanmak’, ‘dur uyarısına uymamak’, ‘kırmızı ışığı ihlal etmek’ gibi birçok maddeden ceza davası açılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu