Magazin

Oktay Kaynarca memleketini inkar ediyor diyenlere yanıt verdi

‘İbo Show’ programına konuk olan Oktay Kaynarca, yaptığı açıklamada, “Türkiye’denim” dedi.

oktay kaynarca memleketini inkar ettiğini söyleyenlere cevap verdi

Bir takipçisi, “Malatyalı olduğunu inkar eden bir Malatya utanç” yorumunu yaptı.

oktay kaynarca, memleketini inkar ettiğini söyleyenlere cevap verdi

Sosyal medyadaki bu yoruma yanıt veren usta oyuncu, “Bakın, genellikle bu tür saçmalıklara cevap vermem ama görüyorum ki birkaçı kendini tanımıyor ve sizin gibi ani yorumlar yapmış. Bir cahil olan memleketimi neden inkar edeyim? MALATYA diye gururla haykıran bas memleketi baba ve menşe ailesinin diğer fertleri olduğu yerde … Ama daha da önemlisi ‘Türkiye’denim’ diyorum. Daha ne söylememi istiyorsun? Anlamadım Anladın mı HEMŞİRE? “yorumunu yazdı.

oktay kaynarca, memleketini inkar ettiğini söyleyenlere cevap verdi

Bu konuda açıklama yapması gereken oyuncu, “Memleketim bana en çok sorulan sorulardan biri. Babamın memleketinin Malatya Hekiman Güzelyurt olduğunu gururla belirtiyorum. Bunu bilen herkes bilir. Ama bu arada, babalarım orayı erken terk ettiği için Malatya’ya pek ilgi duymadık. Elazığ’a taşındık ve uzun yıllar orada yaşadık. Hatta bir yıl Elazığ’da lise okudum. Orada büyükannemizin tarafında akraba ve arkadaşlarımız var. “Bu durumu inkar etmemek için bunu her seferinde açıklıyorum.”

oktay kaynarca, memleketini inkar ettiğini söyleyenlere cevap verdi

“Ama fanatik arkadaşlar bu konuyu başka yere götürerek bu konuyu sulandırıyor” diyen Kaynarca sözlerini şöyle sürdürdü; “Yine bu yönde yapılan bir yoruma cevap vermek zorunda kaldım. Ben de bunu açıkça ifade ettim. Malatya’ya her fırsatta gittiğini ifade eden Kaynarca, “Çok sık gidip geliyorum. Oradaki arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Ülkemle ilgileniyorum. Kimse bundan şüphe etmiyor ama dediğim gibi ben de. Türkiye’den geliyorum bunu kimseye unutmasın ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu