Güncel Haberler

Obama’nın ‘A Promised Land’ kitabı bir ayda 3 milyondan fazla sattı

Crown yayınevi, “A Promised Land” in ABD ve Kanada’da 3,3 milyon satış rakamına ulaştığını duyurdu ve kitap, modern zamanların en çok satan eski başkan anılarından biri olma yolunda ilerliyor.

Planlanan iki ciltten ilki olan “Vaat Edilmiş Bir Ülke” de Obama’nın 2008’de başkan seçilmesi ve ilk dönemi tartışılıyor.

İkinci cildin çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Barack Obama’nın başkan olmadan önce yazdığı “Babamdan Düşler” ve “Umut Cesareti” de bir milyonun üzerinde satıldı.

Bill Clinton’ın “Hayatım” ve George W. Bush’un “Karar Noktaları” 3,5 ila 4 milyon kopya satmıştı.

Obama’nın eşi, eski First Lady Michelle Obama’nın “Becoming” adlı kitabı, 2018’de yayınlanmasından bu yana Kuzey Amerika’da 8 milyonu aştı.

“PUTIN COACH AĞI GİBİ, MERKEL PARLAK MAVİ”

CNN International, Obama’nın Putin hakkındaki görüşlerini aktarırken, “Beyaz Saray muhabirleri, Obama Rus liderle görüştüğünde beden dilini çözmekten keyif aldılar. Nükleer silah görüşlerinin ve BM Güvenlik Konseyi’nin dışında kalan bir gardiyan gibiydi.

Başkanlığı sırasında İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile çalkantılı bir ilişkisi olan Obama, kitabında Netahyahu’yu “etkili veya en azından istekli” olarak nitelendirdi, “Ancak kendisini felakete karşı Yahudi halkının baş savunucusu olarak görmek, onu neredeyse haklı göstermesine izin verdi. onu iktidarda tutacak herhangi bir şey verdi. ”diyor.

Obama, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in hafızasında “parlak mavi” kaldığını söylerken, “sırayla hayal kırıklığı, neşe veya keder ipuçlarına” atıfta bulundu.

Merkel’i analitik bulan Obama, başlangıçta retoriğine şüpheyle yaklaştığını doğruladı ve “Bir Alman lider olarak, olası demagojiden hoşlanmamasının muhtemelen sağlıklı olmasından rahatsız değildim.” diyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu