Magazin

Nöroloji Uzmanı Dr. Üstün: Kovid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi yapılabilir

Uzmanlar, bilimsel kanıtlara dayalı geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemlerinden biri olan ve cildin üst tabakasına çizikler uygulanarak uygulanan hacamatın (Kupa) tıbbi tedaviye destek olarak birçok hastalıkta tedavi edici etkisi olduğunu söylüyor. . Kupa terapisinin son yıllarda önem kazandığını belirten Emsey Hospital Nöroloji uzmanı. Suzan Üstün, “Kovid-19 salgınıyla mücadelede düzenli olarak hacamat yaptıran kişiler, kronik hastalıklardan korundukları için virüse karşı çok daha güçlü bir savunma sistemine sahipler” dedi.

“COVID-19’U KORUMAK İÇİN UYGULANABİLİR”

Dr. Üstün, “Negatif basınçla kan, lenf ve hücreler arası sıvının dolaşımı artar. Böylelikle detoks yapılarak vücudun savunma sisteminin harekete geçirilmesi hedeflenir. Herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı kişilerin yılda en az iki kez kupa yaptırmaları önerilir. Kovid-19’dan korunmak için hacamat yapılabilir. Ancak hastalık sona erdiğinde tedavide hacamat etkili değildir.

“BİRÇOK HASTALIĞIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR”

Kupa terapisinin migren, romatizma, fibromiyalji, artrit ve sırt ağrısı gibi sağlık sorunlarında etkili bir yöntem olduğunu belirten Dr. “Kupa terapisi, modern tıbbın da desteklediği, klinik ortamlarda sertifikalı olarak yapıldığında olumlu sonuçlar elde edilmektedir. bugün uzman hekimler ”dedi Üstün.

Dr. Üstün sözlerine şöyle devam etti:

“Kupa tedavisi, pıhtılaşma bozukluğu olanlar, yeni yapılan ameliyat nedeniyle yaraları iyileşmemiş olanlar, ağır kalp hastalığı, varisli alanlar, riskli gebelikler dışında herkese uygulanabilir. Tedavinin uygulanabileceği diğer hastalıklar, omurgada artrit, osteoporoz veya omurga fıtığının başlangıcına bağlı ağrı, fibromiyalji, stres ve anksiyete, strese bağlı baş ağrısı, migren, kas kasılmasına bağlı sırt ağrısı, tendinopati (iltihaplanma) kas kirişleri), spor yaralanmaları, kas iltihabı, çene artropatisi (çene kemiği ekleminde ağrı, ağzı açmada ve şişmeye bağlı çiğneme güçlüğü), diş gıcırdatma hastalığı, zoster sonrası nevralji, trigeminal nevralji, astım, bronşit, sinüzit, larenjit, bağırsak ve mide problemleri (kabızlık, bulantı, kusma gibi), dolaşım sistemi bozuklukları. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu