Güncel Haberler

Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar’dan aşı açıklaması: Türkiye’de olsam kuyruğa girerdim

Nobel ödüllü Türk bilim adamı Prof.Dr.Aziz Sancar ancar, yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı ile ilgili gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sancar, bulaşıcı hastalıklar ve aşılar konusunda uzman olmadığının altını çizerek, “Dolayısıyla Türk uzmanların bu konuda söylediklerine katkıda bulunmam mümkün değil. Türkiye’deydim, Türk hekimlerinin tavsiyesi üzerine uyardım. “ifadesini kullandı.

Sosyal medyayı kullanmadığını ancak aşıya karşı birisinin veya birinin “Aziz Sancar” ismiyle tweet attığını belirten Sancar, “Utanç, günah ve bence bunu yapan veya sahte olduğunu bilerek yayanlar yapmalı. kanunen takip edilmeli ve cezalandırılmalıdır. ” görüşünü ifade etti.

Sancar, bu tür paylaşımların halkın kafasını karıştırabileceğini ve aşılamayı engelleyerek insanları tehlikeye atabileceğini ifade ederek, şunları söyledi:

Bunu neden yaptıklarını bilmiyorum. Aşının partisi yok. Bu aşı, Türkiye’deki halk sağlığı uzmanlarımızı kullanmaya karar veren Çinli politikacılardan satın alınmamaktadır. Almanya’daki Rus, Amerikalı veya Türk kardeşlerimizin ürettiği aşı veya aşının daha etkili olduğunu bilmiyorum. Çünkü bu işte uzman değilim. Ama hepsinin halkımızın koruyucu yararına ve Türkiye’de zaten bulunan aşı ve sağlık uzmanlarının kullanımına sahip olduğuna inanıyorum, kimsenin sözünü dinlememelerini tavsiye ederim. Dediğim gibi Türkiye’de oynuyorsam kuyruğa girerse Sağlık Bakanlığı’na bir aşı yapıyorum. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu