Güncel Haberler

NATO’daki ortağına saygısızlık

44 GÜNLÜK SAHNE GERİ DÖN

“Karabağ zaferi, Türkiye-Azerbaycan ilişkileri tarihinde bir kilometre taşıdır. Azerbaycan ile dayanışmamızın temel felsefesi” bir millet, iki devlet “ilkesidir. Karabağ Zaferi’ni getiren 44 günlük mücadelede biz beraberdik. Azerbaycan aynı anda süreci bizzat sürekli takip ettim, arkadaşlarımız sürekli sahada ve masada savaştılar, eminim bu 44 gün perde arkasına yazılacaktır.

BIDEN BENİ İYİ BİLİYOR

(ABD Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen, Türkiye’ye yaptırım uygulayacak savunma bütçesi tasarısı) Şu anda Amerika’nın CAATS kadar bir olayla yüzleşmek için söylediği Türkiye, bir zamanlar NATO’daki çok önemli bir ortağa saygısızlık ediyor. Demokratlar şu anda iktidara geliyor. Peki, Türkiye’ye karşı böyle bir CAATS yaptırımına gitme zamanı ne zamandı? Ayrıca Biden, hastalığımla beni evde ziyaret eden biri. Onunla Amerika’da birkaç kez tanıştım. Beni iyi tanıyan biri. Ben de onu iyi tanıyorum ama bir açıklama yaptığında cevap bile vermedim. Ama bazı şeylere alışkın olduğum için Amerika’daki devir teslimden sonra akışı çok daha iyi göreceğimizi söylüyorum. Dolayısıyla görevimiz ‘men sabera zafera’; sabırlı olacağız ve göreceğiz.

Acemi MACRON

(Fransız Parlamentosunun ‘Dağlık Karabağ’daki sözde yönetimi tanıma’ kararı) Burada da Fransa Cumhurbaşkanı ne yazık ki çok beceriksiz adımlarından dolayı her şeyi birbirine karıştırdı. Görüyorsunuz, Lübnan’ın her yeri yakılıp yıkılıyor, Macron oradan Lübnan’a talimat veriyor ve oradan iş almaya çalışıyor. Libya’da darbeci Hafter’in yanında yer alarak aynısını yaptı. Demokrasiden yanayım, darbelerden yana mısınız? Orada sivil bir gemimize saldırmaya ve saldırmaya gitti. Türkiye’ye muckraking bir hesap yapıyordum. Tabii ki değil. Yani Macron böyle bir karakter. Macron politik bir acemidir. “

Ben de aşı olacağım

(Koronavirüs aşısı ve önlemler) İlk etapta Çin’den 10 milyon doz aşı gelecek, bunu 50 milyona tamamlayacağız. Bütün mesele gönüllülük konusunda hassas olmamız ve 65 yaş üstü insanlarımızın planlarımıza uymasıdır. Bir diğer olay da halkımızın Cuma akşamından Pazartesi sabahına kadar yaptığımız uygulamaya uymasıdır.

İÇECEK BU!

Yine söylüyorum, özellikle bu dönemde sigara içenlere, nargileye ve hastalarına tavsiyem onlardan uzak durmalarıdır. Çünkü hem sigara hem de nargile akciğerin bir numaralı düşmanıdır. İçmeyin, sigara veya nargile içmeyin. Kendi katili oluyorsun.

(Aşının yan etkilerinden endişe edenler) Umarım başladığımızda aşı olurum.

AZERBAYCAN’A KİMLİKLE GİRİŞ

Azerbaycan ziyareti Erdoğan’ı da işaret eden 5 anlaşma imzaladı, “Azerbaycan ile Türkiye arasında 25 Şubat’ta Bakü’de imzalanan Karşılıklı Vize Muafiyeti Konusunda Yapılan Değişikliklere İlişkin Protokol” imzasını attı. Erdoğan, gidiş ve gelişlerin pasaportla değil kimlik kartı ile başlayacağını belirterek, “Kuzey Kıbrıs ile pratikte burada pratik yapmış olacağız” dedi.

KILIÇDAROĞLU’YA: SİZİ KİM DİNLEDİ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu