Güncel Haberler

Müzisyen Güleryüz’den Bakan Ersoy’a tepki! “Utanç duyuyorum” diyerek paylaştı

Ayna grubu solisti Erhan Güleryüz, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın müzisyenlere verdiği 1000 TL’lik desteğe sosyal medya hesabından yayınladığı video ile tepki gösterdi.

Güleryüz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a tepki gösterdi, “Bir proje kapsamında bize video gönderin bizden yalvarın size 1000 lira verelim dediniz. Sayın Bakanım bana bir video gönderin ben de size 1000 lira göndereyim ”dedi.

Güleryüz, “83 milyon insanın aç yaşadığı bir ülkede sanatı, kültürü, türküleri ve müziği tutmaya çalışan insanları dilenci olarak kaldıramazsınız” dedi.

Güleryüz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sevgili Kültür Bakanı. MSG, MESAM, Miyor 1 (Müzik Yorumcuları Derneği) ve diğer kurumlar aracılığıyla tüm müzisyenlere mesaj gönderdiniz. ‘Proje kapsamında bize bir video gönder’ dediniz, bizden yalvarın size 1000 lira verelim. Sayın Bakanım bana bir video gönder, ben de sana 1000 lira göndereceğim. 83 milyon insanın aç yaşadığı bir ülkede sanatı, kültürü, türküleri ve müziği yaşatmaya çalışan insanları dilenci olarak kaldıramazsınız. Bu arada MSG, MESAM, Miyor 1 bu ne küstahlık, nasıl bir büyükelçisin? Beni dilenci olarak göstereceksin. Utan, utanç, utanç … 40 yıldır müzik hizmeti veriyorum. Kendini adamış birinin beni dilenci konumuna koymasına izin vermem. Video gönderirler, ben de onlara para gönderirim. Her zaman halktan nasıl para toplanacağını zaten biliyorlar. Müzisyenler de 83 milyonun kurbanı, biz sizin gibi değiliz. “

Kültür ve Turizm Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle sanatçılara 1000 TL vereceklerini açıkladı.

Kaynak: Haber Global

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu