Güncel Haberler

Müvekkili kabusu oldu! “Erotik shoplara benim numaramı vermiş, telefon susmuyor”

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 23 yıldır avukatlık yapan 2 çocuk annesi Müzeyyen Yılmaz, eski müvekkili tarafından aylardır taciz edildiğini belirtti. Avukat Müzeyyen Yılmaz, olayla ilgili 1,5 yıl önce hukuk fakültesi arkadaşı olan bir tanıdığının eski eşi tarafından kendi oğlunu taciz etmekle suçlandığını belirtti. Avukatı devralması için adlı bir akrabasını isteyerek başladığını söyledi. Zamanla kişinin aşırı samimi ve yakın tavırlarından rahatsız olduğunu anlatan Yılmaz, müvekkilinden uzaklaşmaya çalıştığını, ardından eşi ve yardımcılarını duruşmalara götürmeye başladığını anlattı. Yılmaz, Temmuz ayında hastalıklarının artması nedeniyle davadan çekilme kararı aldığını, davadan çekilmesi ile müvekkili H.Ç’nin rahatsız edici davranışlarının arttığını ve çevresini rahatsız etmeye başladığını belirtti. Davayı adli görevlerde yürüten avukat Müzeyyen Yılmaz, avukat olarak savcının tutuklanma talebini hakimin reddettiğini söyledi.

“OĞLUMA BİLE ULAŞTIM VE INSTAGRAM’DAN BİR YAZI YAZDIM”

Avukat Müzeyyen Yılmaz, H.Ç’nin sosyal medyadan oğluna mesaj attığını söyleyerek, “Geçer dedim ama bitmedi. Hatta oğluma ulaştı ve Instagram’a yazdı. Şimdi korkuyorum ve korkuyorum. “Hakim, tutuklanmama kararını vermemesinin nedeninin katalog suçlarından kaynaklanmadığını iddia ediyor.”

Yılmaz, “Yedi aydır her gün tehdit ve tacize uğradım” diye devam ederek, “Bilişim suçu işleyen birisine ev hapsini dayatmak büyük bir tuhaflık. Çünkü aynı suçları evinde sürdürüyor. Üstelik ev hapsine razı olmadı. Bu kişinin tutuklanması gerekiyor ”dedi.

“NUMARAMI EROTİK ALIŞVERİŞE VERDİ”

H.Ç’nin numarasını erotik dükkanlara dağıttığını belirten Yılmaz, “Numaramı erotik dükkanlara verdim, e-posta gönderdim ve beni günde 30 firma aradı. Artık telefonumu kullanamıyorum. Bu adam yüzünden numaramı değiştirmek istemiyorum, 10 yaşındaki müşterim bile beni bulabilir. Değişsem bile barı arar ve öğrenir. Saat 17.00’den sonra telefonumu uçuş moduna geçiriyorum, böyle bir hayat olabilir mi? Savcı 3 defa tutuklanma talebinde bulunmasına rağmen Kocaeli 2.Sulh Ceza Hâkimi sürekli reddetti. ‘Katalog suç değil, ölçülebilir ev hapsi yeterlidir’ diyerek. Ev hapsinden kaçtı, yurtdışına çıkmaya çalışırken yakalandı ve avukatı kabul etti. “Bu adamın şimdi tutuklanması gerekiyor” dedi.

“HAYAT GÜVENLİĞİM YOK”

Can güvenliğinin olmadığını belirten Yılmaz, “Ben evli ve iki çocuklu bir kadınım. Benden ne istedin? Bana bu davayı gönderen arkadaşım bu olaydan sonra telefonlarımı bloke etti. İstanbul’da avukat yok muydu? Şimdi onu şüpheli olarak gösterdim. Ağlıyorlardı, çantayı getirirken şimdi neredeler? Bara girerken yapmadıklarımdan utanıyorum, insanlar şüpheci. Can güvenliğim yok, öldüğünde cezalandırır mısın ”dedi.

“KOCAELİ BARO GİTMEDİ”

Kocaeli Barosunun kendisini korumadığını savunan Avukat Müzeyyen Yılmaz, “İşimi yaptığım için kimse tarafından değil müvekkilim tarafından mağdur oldum. Ama bar beni korumadı “dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu