Güncel Haberler

‘Mucize’ kedi! Hayata sımsıkı tutundu

Bir ihbarı değerlendiren itfaiye ekipleri, dün Cumhuriyet Mahallesi’nde bir apartmanın bahçe kapısına demir çubuğa sıkışmış bir kediyi kurtardı.

'mucize' kedi!  hayata tutun

Demir çubuğu kesen ekipler, kediyi vücuduna demir bir çubuk saplayarak Sokak Hayvanları Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezine getirdi. Buradaki ameliyat, kedinin vücuduna yapışan 30 santimetre uzunluğunda bir demir çubuğu çıkardı.

'mucize' kedi!  hayata tutun

Sokak kedisinin tedavisinin sürdüğünü belirten Kedinin hayati tehlike taşıyan atlattığı bildirildi. Veterinerler, hayatı kurtarılan sokak kedisine ‘Mucize’ adını verdiler.

'mucize' kedi!  hayata tutun

Sokak Hayvanları Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekim Elvan Alkaya, kedinin merkeze getirildiğinde durumunun ağır olduğunu ancak artık iyileşmeye başladığını belirterek, “Demir çubuk arka ayaktan girerek karın boşluğundan çıktı. . Arkadaşlarımız burada çok zor ve başarılı bir operasyon gerçekleştirdiler.

'mucize' kedi!  hayata tutun

Kedimizin sağlığı iyi. Kısa sürede iyileşti. Bu mucizevi kurtuluşa tanık olduğumuz için kedimize ‘Mucize’ adını verdik. Birkaç gün sonra eski yaşam alanına geri dönecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu