Güncel Haberler

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’nin öğrencilere kurşun geçirmez camdan konuşma yapması alay konusu oldu

Arapça “Mısır Yolsuzlukla Mücadele” etiketli paylaşımlar büyük ilgi gördü. Muhammed Ramazan isimli bir kullanıcı sosyal medya hesabı Twitter hesabından “Sokaktaki insanlar arasında korumasız olduğu söylenen Sisi, ordunun kendisine bağımlı olmasına rağmen, kurşun geçirmez camlar ardında harp okulu öğrencilerine konuşma yapıyor.” ifadeyi kullandı.

“Sisi ile akademi öğrencileri arasındaki mesafe çok uzak. Ön sıradaki grubun Başkanı selamlaması gerekmez mi? Tuna Ali, “Harp okulu öğrencilerine kurşun geçirmez camlar arkasından seslenen Sisi, sokakta bisiklet sürerken yanlışlıkla bir taksi şoförüyle karşılaşıyor. Bu senaryoyu yazan işsiz yönetmene son vermeyecekler mi?”

Marko Rusi adlı bir kullanıcı, “Hayır, bu senaryoya inanan aptallar olduğu sürece, aynı yönetmenle devam edecekler” dedi. şeklinde cevaplandı.

Ebu İzzeddin isimli bir kullanıcı da, “Erkek adam kurşun geçirmez camın arkasındaki öğrencilere sesleniyor. Sis korkuyor. “ifadeleri kullandı.

Nureddin adlı bir başka kullanıcı ise şu yorumu yaptı: “Sisi, şafakta savaş akademisinde kurşun geçirmez bir camın arkasında duruyor. Öğrenciler ile aralarında en az 200 metre mesafe vardır. Özetle: hain korkuyor. Harbiyelilerden bu kadar korkuyorsa, mazlumlara karşı ne hissediyor? “

TAKSİ ŞOFÖRÜ İLE KARŞILAMA SENARYOSU

Medyaya verilen görüntülerde Sisi’nin spor kıyafetlerle bisiklete bindiği, yanlışlıkla bir taksi şoförüyle karşılaştığı ve kendisini selamladığı görülüyor. Sosyal medya kullanıcıları, söz konusu görüntülerin bir reklam şirketinin uyguladığı senaryoya uygun olarak propaganda amaçlı çekildiğini vurguladı.

Eski Mısır Cumhurbaşkanı Enver Sedat, 6 Ekim 1981’de Kahire’de düzenlenen bir askeri tören sırasında subaylar tarafından vurularak öldürüldü.

O zamandan beri Mısır Cumhurbaşkanları askeri törenlerde üst düzey önlemler aldı. Ancak bunun bir başkanın kurşun geçirmez cam arkasında ilk kez konuştuğu belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu