Güncel Haberler

Miray Daner: Boran’la sınırlarımızı zorluyoruz

miray daner: boran ile sınırlarımızı zorluyoruz

◊ Gösterinin en önemli konusu saygıdır. Saygısızlığın dünyanın zirvesinde olduğu bu dönemde bu kavram sizin için ne ifade ediyor?

– “Saygı”, Ercüment Çözümler ile birlikte davet ettiğimiz ve “saygı duymayı” hatırlattığımız bir çalışma. Saygısızlık, ilgisizlik, benmerkezcilik maalesef dünyanın problemi. Saygı, temelleri onların yetiştirilmesiyle atılan bir kavramdır, dolayısıyla bizden önceki nesiller bu konuda daha titiz, naif ve duyarlıdır. Genç yaşta empati ve hümanizm öğrettiğimiz bireyler daha saygılıdır. Kişisel alanımın dışına çıkmaması ve kişisel alanımı ihlal etmemesi olarak tanımlayabilirim. Bu tarifi dilediğiniz gibi küçültebilir veya örneklendirebilirsiniz. Sokakta çöp atmak da kişisel alanınızın dışında. Aynı zamanda, sizi tanımayan birinin sizinle konuşabilmesi kişisel alan ihlalidir.

miray daner: boran ile sınırlarımızı zorluyoruz

Diyelim ki dünya, içerdiği her yaşam formuyla büyük bir orkestra. Nasıl yanlış yere giren, farklı bir parça çalan ve fazladan bir nota vuran, müziğin ahengini bozan ve işi güvenilmez kılan bir enstrüman nasıl ki, saygısını yitiren ve hayatın uyumlu ve uyumlu akışını bozan bireysel toplumlar da öyledir. dünyada.

miray daner: boran ile sınırlarımızı zorluyoruz

◊ Kanal D’de yayınlanan “Vatanım Sensin” in ardından bu projede Boran Kuzum ile tekrar birliktesiniz Kuzumla oynamak nasıl bir duygu?

– Öncelikle Boran’ı çok seviyorum ve onu profesyonel olarak çok başarılı buluyorum, oyunculuğunu çok takdir ediyorum. Ayrıca daha önce çalıştığımız gibi birbirimizin oyun alanlarında da hakkımız var ve bu kendimizi çok güvende hissettiriyor. Mümkün olan en iyi performansı yakalamak ve yansıtmak için birbirimizin sınırlarını zorlayabilir ve çok kolay geçebiliriz. Bu benim için de bir avantaj.

miray daner: boran ile sınırlarımızı zorluyoruz

◊ Pek çok dizi, sinema ve tiyatro oyununda rol aldınız. Hangisinde daha iyi hissediyorsun?

– Hepsinin temeli oyunculuk olsa da sinema, dizi ve tiyatro farklı hamurlardır. Sadece tiyatroyu yaşıyorum. Disiplin, transfer alanı ve paylaşımların farklı olduğu bir parkur. Bu nedenle kamera önünde yaptıklarıma daha çok hakim oluyorum ki bunu daha çok yaşıyorum. Ama tiyatro yapmanın da çok farklı bir memnuniyeti ve keyfi var.

miray daner: boran ile sınırlarımızı zorluyoruz

◊ Saygıdan bahsettik. Bunun dışında, sahip olmanız gerekenler, tahammül edemeyeceğiniz şeyler nelerdir?

– İnsanların benmerkezci yaşamı, diğer bireyleri düşünmeden hareket etme, kendilerinden farklı olanı kabul etmede ve bunlara tepki vermede güçlük çekmesi, özel alanından uzaklaşmadan başka bir bireyin sınırlarını geçmeye çalışması gibi pek çok şeye toleranssızım .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu