Güncel Haberler

Miraç’ın şırıngalı çikolatadan ölümünde, üretici firmanın 5 yetkilisi kusurlu bulundu

Olay, geçen yıl 25 Kasım’da meydana geldi. Yenişehir ilçesine bağlı Seyrantepe Mahallesi’nde Miraç Umut Bilgi, okuldan sonra bakkaldan çikolata şırıngası. Ama şırınga kapağı küçük çocuğun boğazına düştü. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne ambulansla götürülen Miraç Umut Bilgi, 5 Aralık 2019’da 9 gün süren mücadelesini kaybetti.

Savcılığın Bilgi’nin vefatı ile ilgili başlattığı soruşturma kapsamında, üretici firmanın ürünü paketleyip paketlemediğinin, üretiminin mevzuata uygun olup olmadığının belirlenmesi, imalatçı ve satıcısının ölen kişinin ölümündeki herhangi bir kusur ve ambalaj tasarımının insan sağlığı için tehlike oluşturup oluşturmadığı.

Görevlendirilen uzman bilirkişi komitesi raporu tamamlayarak savcılığa sundu. Raporda firmanın 5 yetkilisinin kusurlu olduğu belirtildi. Bu gelişmeye paralel olarak önümüzdeki günlerde kusurlu olduğu tespit edilen 5 kişinin “ihmalle öldürme” suçundan ifadelerine savcılık başvuracak.

miraç'ın çikolata şırıngasından ölmesinde üretici firmanın 5 yetkilisi kusurlu bulundu.

‘DİĞER ÇOCUKLARIN AİLELERİ İÇİN ÇOK ÇOK ŞEYİZ’

Miraç Umut’un annesi Gülşen Bilgi konuyla ilgili henüz bir bilgi almadıklarını belirterek, “Bu insanlar fabrika üretimi yapanları memnun ediyor. Çünkü diğer çocuğun ailesi için çok üzüldük. Uzman raporunda o çocuğu hatalı buldular. Ben de korktum, bizim için de aynı olur mu? o. Çok memnunum. Bu iyi bir haberdi ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu