Güncel Haberler

Milli Piyango’nun yılbaşı biletlerine Edirne’de yoğun ilgi

Sisal Şans bünyesinde Piyango Tarihinin en büyük ikramiyesi olan 100 milyon TL sahibini bulacak Piyango Özel Yeni Yıl çekilişine sadece günler kala heyecan var. ‘Şans kuşu’ arayanlar, hayallerine ulaşmak için bayilerde sıraya girdi. Çeyrek bilet 25’e çeyreklik, 50’ye yarım, tam bilet 100 TL’ye satılan bayilerde en popüler olanıdır. 100 milyon liralık dev bir ikramiye hayal eden Edirnel halkı bayilerin önünde kuyruklar oluşturdu.

milli piyango'nun edirne'de yılbaşı biletlerine yoğun ilgi

‘TÜM AKRABALARIMA YARDIM EDİYORUM’

Bilet almak için Saraçlar Caddesi’ndeki bayi önünde sıraya giren Fahri Yüce, “Bu yıl büyük ikramiye 100 milyon. Bilet almaya geldik. Para bana gelirse sanırım tüm akrabalarıma yardım edeceğim. Kız kardeşim, kardeşim, ailem. Mehmetçik Vakfı’na biraz yardım etmeyi düşüneceğim sanırım ”.

milli piyango'nun edirne'de yılbaşı biletlerine yoğun ilgi

‘ÇALIŞMADAN HARCAYACAĞIM’

Muhammed Köseoğlu, tüm parasını hayır için kullanacağını ve tek kuruşa bile dokunmayacağını söyledi. Köseoğlu, “İnşallah 2021’de şanslı bir aday olmak istiyoruz. 100 milyon liranın tamamı bana gelirse okul, cami ve aşevi sözü veriyorum Vatandaşlara 365 gün günde 3 öğün yemek verilecek . Bu paranın bir kuruşunu kesinlikle kendime almayacağım. 1 pin bile almayacağım. Parayı iyiliklere harcamak istiyorum. Kalbim zengin, paraya ihtiyacım yok ”dedi.

‘EDİRNE’YE GÖRÜNMESİNİ BEKLİYORUZ’

Piyango Bayi Serhad Ceylan, yılbaşı bilet satışlarının çok iyi olduğunu belirterek, “Büyük ikramiyenin Edirne’de olmasını bekliyoruz. Elbette Edirne’ye gelirse, şehrimize yatırım yapmalarını ve fayda sağlamalarını diliyoruz. Başka beklentimiz yok. Bu bir süreçtir, döngüdür. Birçok müşteri büyük ikramiye aldı. Pandemi nedeniyle ilk kez böyle bir süreç yaşıyoruz. “İnsanlar herhangi bir kısıtlama olmadığı zaman gelip satın almaya çalışıyor.”

‘İŞ YOĞUNLUK’

Bir diğer bayi Sevda Rasgele, hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle yoğun bir hafta olduğunu söyledi. “Her şey yolunda, çok şükür. Yeni yıl için yeni heyecanlar ve yeni hayaller var. Herkese yardım etmeye çalışıyoruz. Hafta sonları kapandığında bayilerimizde kuyruklar oluyor ve hızlı cevap vermeye çalışıyoruz. Satışlar iyi gidiyor.

milli piyango'nun edirne'de yılbaşı biletlerine yoğun ilgi

Bizden büyük ikramiye gelirse, önce alıcının Edirne’mize yardım etmesini istiyoruz. İstihdam-yaratıcı eylemlerde bulunmalarını istiyoruz. Bizi biraz görse daha iyi olur ”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu