Güncel Haberler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:”EBA TV 3 bin 2 saat yayın yaptı”

Genel Kurul’da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun sunumlarının ardından grup milletvekilleri değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti Meclis Grubu Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Bakan Karaismailoğlu’nun sunumu sırasında üslubun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Bütçe sunumunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Osmangazi Köprüsü ile ilgili iddialarını doğruladığını dile getiren Tatlıoğlu, AK Partili milletvekillerinin itirazı üzerine Oktay’ın konuşma kayıtlarının incelenmesini istedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Bakan Karaismailoğlu’nun sunumu sırasında bir milletvekili tarafından “yalan söylüyor”. Siyasi partilerin iktidara geldiklerinde izleyecekleri politikaları belirleyeceğini ancak kimsenin kimseye zarar vermemesi gerektiğini vurguladı.

CHP Grup Başkan Yardımcısı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 3 metro hattı için dışarıdan 580 milyon dolarlık uzun vadeli düşük maliyetli kredi aldığını söyledi.

Özel, 21 Eylül-4 Aralık tarihleri ​​arasında 3 milyon 247 bin 964 öğrencinin EBA’ya erişemediğini, tablet dağıtımı için yapılması gerekenlerin hala yapılmadığını savundu.

“MUHTEŞEM OLABİLİR ANCAK YATIRIM DÜŞMANI OLMAYIN”

Daha sonra Genel Kurul’da bakanlar Selçuk ve Karaismailoğlu milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi metro hattındaki şantiyelerin kapatıldığını ve on binlerce çalışanın işsiz kaldığını vurguladı.

Karaismailoğlu, “Belediye Başkanınızı arayacaksanız, garajlarda yatan otobüsleri yarın servise götürmesini söyleyin, İstanbul ile ilgilenecektir” dedi. O konuştu.

Karaismailoğlu, milletvekillerinin projelerle ilgili farklı rakamlar paylaştıklarını ve bu nedenle açıklama yapmak zorunda kaldıklarını belirterek, teknik konuların siyasetle karıştırılmaması gerektiğini söyledi.

Bakan Karaismailoğlu, iyi niyetleri varsa bilgileri paylaşacaklarını belirterek, “Siz rakip olabilirsiniz ama yatırım düşmanı olmayın” dedi. dedim.

“301 KÜRTÇE TEZİ ARIYOR”

Afet riskinin azaltılmasına yönelik çalışmalara değinen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, deprem performans kriterlerini karşılamayan eğitim kurumlarına ait binalar üzerinde çalışmalar yapıldığını belirtti.

Selçuk, şunları kaydetti:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu