Güncel Haberler

MHP’den ihraç edilmişti! Cemal Enginyurt’un yeni partisi belli oldu

DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, katılım nedeniyle parti merkezinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Enginyurt’un ortaya koyduğu iradenin ülke ve millet adına kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

Türkiye’nin manik ehlileştirmenin kurucu unsurlarını bir araya getirmek için bir ulus ruhu içinde değer ve program inşa edeceğini ve yeniden örgütleneceğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Milletimizi bu ideallere ulaştırmak için Enginyurt’un partimize katılması ve bu büyük mücadelede el ele, gönül birliği içinde varlığı bizim için çok değerlidir. Türkiye’de bir dezenformasyon haber bülteni dalgası ile diğer medyada halkımızın aklına siyasi irade ile çözüm arayan noktayı bulmak ve mühendisliği akıllara koyarak, öncülük eden kanaatindeyim. “

Uysal, Enginyurt’un partiye katılmasının hayırlı olmasını diledi.

“HAKLARIMIN HELALİ VAR”

Enginyurt, DP ailesinin dahil edilmesinden dolayı kendisine ve arkadaşlarına teşekkür ederek, idealist hareket ve MHP içinde 41 yıldır mücadele ettiğini hatırlatarak, Halkın İttifakı 2 kapsamında MHP’den milletvekili seçildiğini hatırlattı. yarım yıl önce. MHP’den ihraç sürecini anlatan Enginyurt, “Tüm haklarımı hukuka uygun hale getirdim. MHP’de bir hakkım varsa, özellikle Cumhurbaşkanı Devlet Bahçeli’de haklarımı kendim adına hukuka uygun hale getirdim. ” dedim.

Uysal’ın daveti üzerine DP’ye katıldığını ifade eden Enginyurt, “Özellikle DP’yi seçtim çünkü fırsatçıların, dedikoducuların, bağımlıların başka bir partiye ‘parayla aldılar’ diyeceklerini biliyordum. Ama anavatan DP’nin koynundan çıktı bu memleketin 5 kuruşuna rağmen, büyük bir Türkiye yapmak isteyenlerin cebi oldum, bu da benim için bir onurdu. ” dedim.

“Halk İttifakı” veya “Millet İttifakı” diyenlerin düşman ya da dost olmadığını vurgulayan Enginyurt, şunları söyledi:

“Dün olduğumuz bu andan itibaren DP ve DP olarak Türkiye’de bir başkan seçeceğiz. Ülke dışında herhangi bir karmaşık mücadeleye girmeyeceğiz, Türkiye’nin dış politikasında ‘Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarda’ dedik. zayıflamayacak, Türkiye’nin yanında olacak, Libya da dahil olmak üzere hükümetin aldığı kararlara destek vereceğiz. Bu ülkeyi asla bölmeyeceğiz, teröristleri seven ve koruyan bir anlayışı desteklemeyeceğiz. Her zaman ‘fetö’ c Türkiye’de terörist PKK’lı teröristler arasında bir fark yok. ‘ diyeceğiz. Asla onların yanında durup ayağa kalkmayacağız. “

Enginyurt, konuşmasının sonunda şair Abdurrahim Karakoç’un “Kara Haber” şiirini okudu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu