Güncel Haberler

MHP lideri Bahçeli’den sert sözler! “HDP bir terör sorunudur”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter’da HDP ile ilgili açıklamalarda bulundu

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Rahmetli Cemil Meriç’in dediği gibi, “Düşünce adamı için namus, ani bir direniş değil, gerçeğe teslim olmaktır. “Gerçek entelektüelin aydınlanması için önce ışığa ulaşması gerekir. Karanlığa mahkum edilen ve büyülenen sefil zihniyetlerin entelektüel iddiası apaçık bir sahtekarlıktır. Gerçek entelektüel gerçeği özümser, insanları dinler, gerçeği söyler, Sahte maskeleri tek tek indirip nezaketine iade ediyor.Başlıca sorunlardan biri Türkiye entelektüellerinin sorunudur.O kadar sefil ve perişan ki, tıpkı bir kedinin kendini önünde gördüğü gibi kendilerini bir erkek olarak görüyorlar. bir ayna ve bir aslan.

10 Aralık İnsan Hakları Günü vesilesiyle, tanınmış aydınlar, kiralık kalemler, sözde gazeteciler ve kimliği belirsiz akademisyenler 805 çürümüş kişinin ortak emri imzaladı. İhanet masasının başında yemek sırasına girdiler. Özellikle Anayasa ve AİHM kararlarına (?) Rağmen cezaevinde tutulan siyasetçiler ile muhalif aydın ve siyasetçilerin özgürlüğünü içeren bir af dile getirdiler. Sonuçta, dilin kemiği yoktur, bölücülerin karakteri ve karakteri yoktur. Bölücülük umursamaz, kirli ve pistir. Ayrılıkçılar medyada, üniversitede, belediyede ve parlamentoda.

Türkiye terörün belini kırdı Övgü olsun, haydutlar dağlarda direniş kırıldı, son olarak yurtdışındaki teröristlerin ülkesinde ortaya çıktı. Bu gelişim tarihidir. Kandil’in sesi susturuldu, teröristler korku dağlarını kuşattı ve kaçıp saklanmak için yeni çukurlar aramaya başladı. Ancak bu kez Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir grubu bulunan terörizm vekilleri, sabrı zorlayan ve tahammülü test eden konuşmalarla tek merkez oldu. 2021 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Önerisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde müzakere edilirken, parlamentonun her hakkından yararlanan siyasi ayrılıkçılar, taşlaşmış yürekleri, kararmış gözleri, nefreti ve zehirli üslubuyla milletimizde büyük bir tedirginlik yarattı.

HDPE, demokrasi, özgürlük ve insan haklarının oluşumunun arkasına saklanan nefret ve ihanete sığınıg yuvalanarak Türkiye’ye meydan okuyor. HDP bir terör sorunu, ayrılıkçılık için bir yuva, bir isyan bankası ve demokratik güvenliğimizi hedefleyen uğursuz bir silah. Bu kervan böyle gitmemeli. Kesinlikle adalet ve hukuk devreye girmeli, HDP’nin kapısına kilit konulmalıdır. Demek istediğim, Türk siyasetinin HDP’yi taşıma ve sindirme kapasitesi bitti. Bu terör ve ayrılıkçılık yatağı kapatılmalıdır. Görünüşe göre, 2021 reform yılı olacak. Bu bizim arayışımız ve özlemimiz. Hayatın her alanında, hukuktan ekonomiye, hayatın her alanında, 2023 vizyonuyla tutarlı bir reform kampanyasını daha doğrusu tam destekleyeceğimize dair güvence ve söz veriyoruz.

Zillet ittifakının kötüye kullanım kozları ortadan kaldırılmalıdır. Devam eden davalar hızlı bir şekilde çözülmelidir. Terörist Demirtaş veya Sorosçu Kavala hakkında karar verilmesi ve hukuken suçlu olup olmadığının teyit edilmesi ve tescil edilmesi gerekiyor. Yargı reformunun önceliği bu olmalıdır. Bu aşamada, bağımsız ve tarafsız Türk mahkemeleri, tutuklu bulunan bir teröristin demokrasi anıtı çıkarma çabalarına son vermelidir. Kim olursa olsun, Türk adaletinin muhataplar hakkında vereceği her karara saygı duymak temel ilkemizdir. Terörist Demirtaş davasının bu kadar uzun sürmesinin, örneğin 16 Mart 2021’e ertelenmesinin makul bir nedeni var mı? Suç ve suçlularla gecikmeden mücadele edilmelidir. 2021’de terörle ilgili tüm davalar sonuçlanmalı, Türkiye bu bahsi yasal olarak kapatmalıdır.

Siyaset ve toplum hayatında da aynısını yapmak ve bu mücadeleyi zaferle taçlandırmak geleceğimize şerefli bir hizmet ve bağımsızlık haklarımıza muhteşem bir armağan olacaktır. İç ve dış işgal cephesinin hesaplamaları boşa çıkarsa, başka yolumuz kalmaz.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kök salması, tam anlamıyla kurulabilmesi, mevcut tüm kurum ve kurallarla devletin ve sosyal hayatın kılcal damarlarına nüfuz etmesi için gerekli olan ne yapılmalı ve öngörülen reform süreci uygulanmalıdır.

Nitekim biz varız, açık tarafız, sorumluluk aldık. Bir dervişin sabrı ile geleceğimizi planlamalıyız. Büyük bir fikir hamlesi, yüksek milli bir anlayışla Türk nesillerinin hayatını değiştirmeye yönelik yol gösterici görevimizi yapmalıyız. Kupa satıcısı katır korksun, Türk milletini iman, irade ve şevkle hak ettiği zirvelere taşımalıyız. Zihinlere yerleşmiş önyargıların buzunu eritmeli, kalplerdeki kalıntıların izlerini sıyırmalı, vicdanlara yapışmış paslı tırnakları çıkarmalıyız. Marifetnet metinlerine imza atmak değil, Türk mucizesine imza atmak, Türk milletini bayrak gibi yükseltmektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin rehberliği ve sunağı altında Halk İttifakı bunu yapacak ve bunu Allah’ın izniyle gerçekleştirecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu