Güncel Haberler

Meclis’te tansiyon yüksek! Tartışma üstüne tartışma

GENEL KURUL’DA “BİR ADAM GİBİ” TARTIŞMASI

“Burada bir konuşma yapmadan önce, lütfen neden bahsedeceğinizi kanıtlayın. Oylamaya katılmak ve parmağınızı kaldırıp indirerek milletvekili olarak hareket etmek yerine buraya gelin ve genel kurul çalışmalarını erkek gibi takip edin. “CHP’li Burcu Köksal’ın sözleri tartışmayı alevlendirdi. Tansiyon birden yükseldi. Milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.

mecliste yüksek tansiyon!  tartışma sonrası tartışma

Bütçe görüşmelerinin 10. gününde ‘insan gibi’ tartışması yaşandı. AK Parti Grup Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Ancak faşist bir yaklaşımı, bir milletvekilinin 5 dakikalık eleştirisine bile tahammül edemeyen baskıcı bir yaklaşımı kabul etmemiz mümkün değil” dedi. Meclis Başkanvekili Sadi Bilgiç müdahale ederek, “Genel kurulu erkek gibi takip edin, kadınlara hakaret. Bu düzeltilmesi gereken bir konu ”dedi.

AK Parti ile CHP safları arasında çekişmeler yaşandı. Milletvekilleri kürsü önünde karşı karşıya geldi

mecliste yüksek tansiyon!  tartışma sonrası tartışma

AK PARTİ’DEN HDP’YE “TERÖR CENNETİ” TEPKİSİ

HDP’lilerle AK Parti arasında terör cenazesi tartışıldı. HDP Grup Başkan Yardımcısı Meral Daniş Beştaş, “Dağa giden bir çocuğun annesine başsağlığı diliyoruz. Ayrılmayız ”dedi. Bu konuda konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, “Hocamızı, askerimizi, vatandaşımızı, kundaktaki bebeğimizi öldüren teröristin cenazesine hiçbir milletvekili gidemez ve gitmemelidir. Bu yaklaşımı kınıyorum ”.

AK PARTİ İLE CHP ARASINDA “İHLAL EDİLDİĞİ İDDİASI” TARTIŞMASI

Genel kurulda yapılan tartışmalardan biri de CHP ile AK Parti arasındaki taciz polemiğiydi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, “Bir kadın istismara uğradığında bu bütçede sessiz kalanlara, örtbas etmeye çalışanlara, hatta ‘Olur böyle şeyler’ diyenlere yer yok. ” Dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Özsoy’a şu sözlerle cevap verdi: “Milletvekilimiz Serra Kadıgil elbette olur. Bu kadar eğitimsizlik ve bu kadar sıkıntı olan her yerde CHP de AK Parti içinde oluyor. Önemli olan birlikte savaşmaktır. Ve bu konuda taviz vermiyoruz. “Herkes böyle olsun” dediği konuşmanın ilk cümlesini alır ve bir kadın milletvekiline “namussuz” derseniz, bu cesarete ve mahallenin yetiştirdiği çocuklara da uymaz. adını alır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu