Güncel Haberler

Maskesiz yakalanınca ‘yok’ demişti! Polis merkezine giderken kimliğini gösterdi

Koronavirüs vakalarının sayısının arttığı iller arasında yer alan Adana’da polis, maskesini ve uzaktan incelemelerini sıkılaştırdı. İncelemeler kapsamında Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçenin birçok yerinde başvurular yaptı. 155 polis ile gün boyu süren kontrollerde sokağa çıkma yasağına uymayan 141 kişi, maske kuralına uymayan 127 kişi ve sigara yasağına uymayan 6 kişiye para cezası uygulandı.

Melekgirmez Caddesi’nde teftiş yapan polis ekipleri, maske takmadığı tespit edilen Vakkas K.’yi durdurdu. Önünde polisi gören Vakkas K., “Ben caddenin başındayken maskem takmıştı. “Telefon geldiğinde maskemi çıkardım.” Kimliğini soran polise, “Kimliğim yok. Cezayı kabul etmiyorum ”dedi Vakkas K., karakola götürüleceğini anlayınca kimlik kartını çıkarmak zorunda kaldı.

Maskesiz dolaşan Şaban T., polisi gördü ve sokakta bir iş yerine girdi. Polis takibinden kaçamayan Şaban T., maske kuralına uymadığı için para cezasına çarptırıldı.

‘BİLE YATAKTA MASKE İLE UYUYORUM’

Öte yandan, uygulamalar sırasında araçta maske takmadıkları için durdurulan sürücü ve yolculara da idari para cezası uygulandı. Denetimler sırasında polisin uygulanmasını desteklediğini belirten Cemil Batur, “Devlet karar verdiyse doğrudur. Ayrıca maskemi asla çıkarmam. “Bazen kendime öyle kapanıyorum ki yatakta bile bir maskeyle uyuyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu