Güncel Haberler

Maltepe’de panik! Çöp konteynerına attılar… “Bütün binaları sardı”

Olay saat 18.00 sıralarında Maltepe Girne Mahallesi Elifli Caddesi’nde meydana geldi. Sokaktaki yer altı çöp konteynerinden ağır koku gelmesi üzerine paniğe kapılan mahalle sakinleri durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, çöp konteynerinin detaylı incelemesini yapmak için bölgeye AFAD ekiplerini de çağırdı. Çevreye yayılan ağır koku devam ederken, polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Bölgeye gelen AFAD ekipleri çöp konteynerinde bazı şişelerin bulunduğunu belirledi. Yapılan ölçümlerde şişelerde kimyasalların bulunduğu ve içindeki sıvının atıkları erittiği, dolayısıyla kötü kokuların ortama yayıldığı tespit edilmiştir.

Öte yandan sıvının plastik sertleştirmede kullanıldığı öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi Çevre koruma ekipleri, imha edilmek üzere çöp konteynerindeki şişeleri aldı.

maltepe'de panik!  çöp kutusuna attılar ...

Orada bulunan mahalle sakini Yüksel Tüysuz, “Bugün saat beş sularında apartmanlardan koku gelmeye başladı. Herkes pencereye gitti. Biz de merak ettik, itfaiyeye haber verdik. Muhtemelen oksit maddesi gibi şeyler buraya atılmıştır, durum bunu göstermektedir. Çok kötü kokuyor. Koku tüm binaları süpürdü. Gaz kokusu olduğu için daireleri arıyorlar. Ondan sonra telefon ettik. Geldiler, bakıyorlar ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu