Güncel Haberler

Kurallara uymayan polisler Vali’ye böyle yakalandı! Önce cezayı kestirdi, sonra uyardı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında yetkililer tarafından incelemelerin yapıldığı Rize’de, sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayan 3 polis memurunun bir binada oturduğu tespit edildi. müşteri almaması gereken kafeterya.

Yapılan çalışmalar neticesinde Vali Kemal Çeber’in talimatı ile polis memurları kanuna uygun olarak, yetkili makamlarca adli kovuşturma veya koruma amacıyla polis memurlarına sevk edilmiştir. 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun “Düzeni İhlal Etmek” başlıklı 32. maddesinde yer alan kamu güvenliği, asayiş veya genel sağlık, verilen emre aykırı davrandığı için kişi başı toplam 1176 lira 392 lira para cezasına çarptırıldı.

Polis memurlarının cezasını ödeyen Vali Çeber, bundan sonra aynı kontrol hassasiyetinin gösterileceğini ve cezaların yazılı oldukları kamu görevlileri tarafından ödeneceğini, kararın bir karar verilmesi gerektiğini ifade etti. topluma örnek olması gereken tüm kamu personeli, özellikle kolluk kuvvetleri için örnek.

kurallara uymayan polisler, valiyi böyle yakaladı!  önce cezayı aldı, sonra uyardı

Çeber, başta sağlık personeli olmak üzere güvenlik güçlerinin ve salgınla mücadele eden tüm kamu görevlilerinin yorucu bir dönem geçirdiğini söyledi.
Salgınla mücadelede ön saflarda yer alan sağlık ve güvenlik ekiplerine teşekkür eden Çeber, “Mücadelemizin her zaman ön saflarında yer alıyorlar. Sağlık mesleği mensuplarımızın ve güvenlik görevlilerimizin moralini yüksek tutmak görevimizdir ama vatandaşa örnek olması gerekenler dikkatli olmalıdır. Bu tür hataların bir şekilde hatırlatılması gerekiyor. “Önemli bir örnek çünkü ilk ve bir daha olmasını önlemek için gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum.”

RİZE’DE KORONAVİRÜS DENETİMLERİ

Rize’de Covid-19 ile mücadelenin başlangıcından bu yana 373 kişi tecrit kurallarını ihlal etti. Yurtlarda büyük çoğunluğu zorunlu tecride maruz bırakılırken, bu kişiler hakkında idari işlem başlatıldı. Bu kişilerin 32’sinin yurtlarda tecrit süreci devam ediyor.

İlde 23 bin 662 işyeri teftiş edilirken, 77 işyerine idari para cezası verildi. Salgın döneminde güvenlik bölgesinde 33 bin 50 kişi uyarılırken, 20 yaş altı 173, 65 yaş üstü 179 kişi tedavi altına alındı. Jandarma bölgesinde 637 kişi tedavi edildi.

Şehirdeki 977 engelli ve yaşlı’nın talepleri karşılandı, 2 bin 876 kişiye yardım paketleri ulaştırıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu