Magazin

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2020 Özel Ödülleri’nin sahipleri belli oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 1979 yılından bu yana her yıl dağıtılan ve 2016 yılı “Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü” Büyük Ödülü, Türkiye’nin kültürel düzeyine erişimini başarıyla açıklayarak eğitim atölyeleri ve prodüksiyonları ile hizmetler Çalışmalarını gelecek nesillere aktarmak için özverili çalışan toplulukları veya kuruluşları teşvik etmek için verilmektedir.

Türkiye’nin kültür mirası ve sanat dünyasına ilişkin özgün çalışma, uygulama, inceleme veya bilimsel araştırma, 2020 yılında Özel Ödüllere “Hisart Canlı Tarih Müzesi, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi (İMOGA) ) ve Mimi Sanat Akademisi ”ödülünü aldı.

Bu yıl Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkan Yardımcısı Prof.Dr.İskender Pala başkanlığında belirlenen ödüllerin jürisinde isimler yer aldı. Güzel Sanatlar Bakanlığı Doç. Murat Salim Tokaç, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Handan İnci ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu