Güncel Haberler

Koronavirüsle mücadelede ‘gizli ekip’ kuruldu

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, koronavirüs vaka sayısının artması üzerine yakın koruma ekibi ve fotoğrafçılardan oluşan 8 kişilik gizli bir ekip kurdu. Gizli ekip, şehir merkezine ve ilçelerdeki meydanlara, caddelere ve çarşılara gider, insan yoğunluğunu fotoğraflayarak Vali Dağlı’ya götürür. Vali Dağlı, hemen polis ekiplerini o bölgeye yönlendiriyor. Vali Dağlı, zaman zaman ekiplerin bulunduğu noktalara giderek çalışmaları yerinde inceliyor.

koronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldu

Vali Dağlı, şehrin durumunu kontrol etmek zorunda olduklarını belirterek, “Bu şu demektir; Saathane Meydanı, Çiftlik Caddesi veya Mecidiye Çarşısı ne kadar kalabalık? Pazar yerlerimizde denetimlerimiz eksiksiz yapılıyor mu? Vatandaşlarımız bunlara tam olarak uyuyor mu? Diğer ana arterlerde ve hatta kalabalıkların yoğun olduğu ilçelerimizde durum nedir? Durumu fotoğraflıyorlar.

koronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldu

Fotoğrafları bana gönderiyorlar. Ayrıca kolluk kuvvetlerimiz, kaymakamlarımız ve il emniyet müdürlerimizin de hemen müdahale etmesini sağlıyorum. Yoğunlukları azaltmak için hemen harekete geçilir. Hedefimiz nihayetinde üzüm yemek. Orada kalabalığı önlemek. Hiçbir çalışanımızı hapiste bırakmak istemiyoruz. Hepsi özveriyle çalışıyor, teşekkür ederim ”.

koronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldu

Vali Dağlı, kendi koruma ekibindeki polisleri ve bu iş için Basın Müdürlüğü’nde çalışan fotoğrafçıları özel olarak görevlendirdiğini belirterek, “Yoğun ve kalabalık yerlere gidip fotoğraf çekiyorlar. Amacımız kalabalıktan kaçınmaktır. Bu otomatik bir kontroldür. Orada birimlerimizin görevlerini tam olarak yerine getirip getirmediğini kontrol ediyor, vatandaşlarımızın birikmesini engelliyoruz. Çift faydası vardır. Bu uygulamayı 10 gündür yapıyoruz. Şu anda sekiz kişilik bir ekibimiz var ”dedi.

koronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldu

Salgınla kesintisiz mücadele etmeye devam ettiklerini belirten Vali Dağlı, “Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanımızın açıklaması ile ilimizde afakik rakamları var. Hatta iki gün üst üste duyurdu. Bu anlamda çalışmalarımıza daha da hız verdik. Radyasyon ekiplerimizin sayısını artırdık. Radyasyon süremizi günde 6 saate düşürdük. Vatandaşlarımıza günlük ilaç veriyoruz. Çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz ”dedi.

koronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldu

Ev ziyaretlerinin vaka sayısının artmasında çok etkili olduğunu belirten Vali Dağlı, “Havalar soğudukça evlerde yoğunlaşma olduğunu biliyoruz. Bu konsantrasyonları kesinlikle düşürmemiz gerekiyor. Ev ziyaretlerini, bu tür toplantıları en azından aşı bulunana kadar ertelemeliyiz. Ev toplantılarının artışta büyük rol oynadığını düşünüyoruz. Özellikle vatandaşlarımıza sesleniyorum ”.

koronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldukoronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldukoronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldukoronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldukoronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldukoronavirüs ile mücadelede 'gizli ekip' oluşturuldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu