Güncel Haberler

Koronavirüse yakalandığı için intihar ettiği iddia edilmişti! Korkunç gerçek ortaya çıktı

Olay, 17 Kasım’da Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Deniz Mahallesi 129 Sokak’ta meydana geldi. 5 katlı apartmanın çatısından bir kişinin atlayarak intihar ettiği ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri adrese sevk edildi. Gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde pazarlık yapan Suat Sarım’ın (47) hayatını kaybettiği belirlendi. ‘Yüksekten atlayarak intihar’ olarak kaydedilen olayın ardından Sarım’ın cansız bedeni Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. İlk muayenede vücutta 25, boynun sol tarafında 6, göğsün sol tarafında 19 olmak üzere 25 kesici alet yarası olduğu belirlendi. Olay yeri inceleme ekipleri, Sarım’ın atladığı çatıda kanlı bir ekmek bıçağı ve cebinde ‘Bana bir şey olursa kendinize dikkat edin’ yazan bir not buldu.

Olay sırasında Suat Sarım ile birlikte olduğu bildirilen eşi TS ve kayınbiraderi AT gözaltına alındı. Karakolda sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edilen iki kardeş, Sulh Ceza Hakimliği tarafından “kasten öldürme” suçlamasıyla tutuklandı. Tutuklama emrinde, ‘şüphelilerin’ savunmalarının birbiriyle çatıştığı, delillerden kaçmaya ve karalamaya teşebbüs edecekleri varsayımı ve suçun hukuki cezası göz önünde bulundurularak tutukluluğun yapıldığı sonucuna varıldı. ölçüldü.

Polise yaptığı sorgulamada bir şey görmediğini ancak mahkemede olayı anlatan Suat Sarım’ın eşi TS’nin verdiği ifadeye ulaşıldı:

TS “Merhum eşim olacak. Panik atak tedavisi görüyordu. Olay tarihinden bir süre önce koronavirüs olduğu için psikolojisi iyice bozuldu. “İntihar etmek” istemekten bahsetmeye devam etti. Ona ‘doktora gidelim’ dedim. Olay gecesi tekrar intihar etmek istemekten bahsediyordu. Sonra dışarı çıkıp arabadan bir şeyler alacağını söyledi. Arabanın anahtarı almadığını fark ettim. Sonra balkonda karımın aracına gidip gitmediğini görmek için bekledim. Daireyi terk etmedi. Çatıda olabileceğini düşündüm. Karanlık olduğu için çatıya çıkmaya korkuyordum. Sonra kardeşimi telefonla aradım. Önce kardeşim çatıya çıktı. Suat neredesin abi dedim Ben seslendim. Suat, ‘T. geldi ‘aradı. Sonra koşarak kendini çatıdan attı, balık tuttu. Suat’ın bıçaklandığını bilmiyorum. “

Suçlamayı kabul etmedi

Savcılık ifadesine, Suat Sarım’ın kayınbiraderi AT’den de ulaşıldı. AT, kız kardeşinin kendisini 05:00 sularında aradığını belirterek şunları söyledi:

“Önce eşimin arabasını aldım ve kız kardeşimin yaşadığı evin çevresindeki sokaklarda dolaşıp Suat’ı aradım. Kardeşime bulamadığımı söyledim. Çatıda olabileceğini söyledi. Ben de çatıya çıktım. Ona birkaç kez ‘Suat’ dedim. ‘A. sen?’ dedim. Döndüm ve baktım, çatıda oturmuş duvara yaslanmıştı. Ona ne söylemek zorundasın Suat? Neden bu saatte buraya geldin? ‘ Dedim. ‘Hayattan zevk almıyorum’ dedi. Beynim titriyor. Ben yaşamak istemiyorum. Depresyondayım İntihar etmeyi düşünüyorum. Bu koronavirüs beni çok etkiledi ‘diye cevapladı. Doktora gidebileceğimizi söyleyerek tavsiyede bulundum. Birkaç dakika sohbet ettik. Kız kardeşim aradı ve Suat’la birlikte yaşadıkları apartmanın çatısında olduğumuzu söyledi. Bir iki dakika sonra kız kardeşim de çatıya çıktı. Bizi aradı. T.’nin sesini duyan Suat, ‘Git seni istemiyorum’ dedi. Sonra çatıdan koştu ve balık gibi aşağı atladı. Az önce aşağı indik. Suat yerde yatıyordu. Kardeşim T., Suat’ın başını dizine koydu. Ambulansı aradık; geldiğinde ölmüştü. Suat’ın elinde bıçak görmedim. Koronavirüs hastası olduğu için aramızda 1.5-2 metre mesafe bıraktım. Karanlık olduğu için Suat’ın bıçakla yaralanıp yaralanmadığını görmedim. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu