Güncel Haberler

‘Koronavirüs testine alternatif’ diye sosyal medyadan yayılmıştı! Gerçek ortaya çıktı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde bir tekstil firması yıllardır kullandığı cihazla ilginç bir durum fark etti. Tekstil firmasında ürünlerin son renk kontrollerinin yapıldığı kabinde çalışan işçiler, tırnak dipleri gelişirken koronavirüs hastalığından kurtulan bir çalışanın cihazda çalıştığını fark etti.

Koronovirüs hastalığına yakalanmayanlarla karşılaştırıldığında fark şaşırdı. Birçok çalışanın ultraviyole ışık altında deneyler yaptıktan sonra, koronavirüsten kurtulanlar, ellerini ultraviyole ışığın altına koyarak enfekte olmayanlara kıyasla. Korona hastalığından kurtulan kişilerin tırnaklarında beyazlık geliştiği ortaya çıktı.

sosyal medyadan 'koronavirüs testine alternatif' olarak yayıldı!  gerçek ortaya çıkıyor

ÇALIŞANLAR TARAFINDAN TEK TEK TEST EDİLDİ

Çalışanlar durumu İnsan Kaynakları Müdürü İsmail Çerçi’ye aktardığında şirkette çalışan birçok kişi üzerinde yargılamalar yapıldı. O anların karşılaştırıldığı video İsmail Çerçi tarafından sosyal medyada paylaşılarak büyük ilgi gördü ve hatta koronavirüs testine alternatif olabileceğini ifade etti.

Ancak kısa sürede tırnaklardaki parıltının nedeni ortaya çıktı. Bu parlaklığın sebebi sanıldığı gibi koronavirüs değil, virüsün tedavisinde kullanılan Favipiravir adlı ilaçtır.

sosyal medyadan 'koronavirüs testine alternatif' olarak yayıldı!  gerçek ortaya çıkıyor

“VİRÜSÜN NEDEN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Tesadüfen fark edildiğini belirten Yönetici Çerçi, şunları söyledi:

“Geçen hafta korona yaptıran bir arkadaşımız, cihazdaki kumaşı kontrol ederken tırnağının parladığını fark etti ve olmayan kişilerde tırnağının parlamadığını fark ettiğinde bana haber verdi. 350 kişilik şirketimizde 110 kişi virüse yakalandı. Burada bir değerlendirme yaptık ve bu hastalığa yakalanmış herkeste tırnakların parlaklığını fark ettik. Bununla ilgili bir video çektik ve yayınladık ve çok ilgi gördü. Daha sonra bunun uyuşturuculardan kaynaklanmış olabileceğini, uyuşturucu kullananların tırnaklarının parlayabileceğini ve diğerlerinin parlamayacağını öğrendik. “

VİDEO YÜKSEK PAYLAŞILDI

İnsan Kaynakları Müdürü Çerçi’nin sosyal medyada paylaştığı video en çok paylaşılanlar arasındaydı. Videonun altında yorum yapan uzmanlar, durumun hastalıkla ilgili olmadığını belirterek, tedavide kullanılan Favipiravir adlı ilacın geçici bir yan etki olduğunu belirterek, “Favipiravirin etkisinin tırnaklarda ve ciltte floresan verdiği belirtildi. ultraviyole radyasyon altında. Yine bilgilere göre bu depo ilacı bıraktıktan 96 saat sonra kayboldu ”.

sosyal medyadan 'koronavirüs testine alternatif' olarak yayıldı!  gerçek ortaya çıkıyor

CHP MP YAZILIYOR AYRICA YAZILIYOR: 1946’DAN BERİ BİLİNEN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu