Güncel Haberler

Koronavirüs testi yaptıran kişi, içine tükürdüğü suyu aile hekiminin üzerine döktü

Olay, Salı günü Onur Mahallesi Onur Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. Fabrika çalışanı Cesim Ö. Merkezde çalışan Aile Hekimi Fulya Özçelik’e retrospektif rapor vermesini istedi. Bu talebi kabul etmeyen aile hekimi ve Cesim Ö. arasında bir tartışma oldu. Görüşme sırasında doktora saldıran Cesim Ö., Görevliler tarafından engellendi ve sakinleşmesi için kendisine su ikram edildi. Bu sırada tartışmasına devam eden Cesim Ö., Birden Fulya Özçelik’e tükürdüğü bardağın suyunu serpti. Yaşananlara şaşıran Özçelik polisi aradı ve Cesim Ö ile ilgili şikayette bulundu.

‘YAPMAK İSTEMİYORUM’

Gözaltına alınan Cesim Ö., Karakolda sorgusu sırasında yaptıklarından pişman olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde işe gitmediğini belirten ve bunun için rapor talep eden Cesim Ö. “İş yerine raporum var dedim. Bunun için merkeze gittim ve aile doktorumdan geçmiş tarihli bir rapor istedim. Doktor bayan bana bunun mümkün olmadığını söyledi. Bunun üzerine aramızda bir tartışma çıktı. Bu arada kendimi iyi hissetmediğimi ve Covid-19 testi yaptırıldığını da söyledim. Israrlı isteğime rağmen rapor vermeyeceğini söylediğimde kendimi kaybettim ve bu arada bana sunulan bardağı sakinleştirip doktorun üzerine serpiştirdim. Bütün bunlar olurken ben kendimde değildim. “Yaptığım için pişmanım.”

koronavirüs testi yaptıran kişi tükürdüğü suyu aile doktoruna döktü

Emniyetteki eylemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve test sonucunun olumsuz olduğu öğrenilen Cesim Ö., Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şiddet mağduru olan aile hekimi Fulya Özçelik, psikolojisinin kötüleştiği gerekçesiyle bir haftalık raporla evine gitti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu