Güncel Haberler

Koronavirüs tedavisi gören babasına refakatçi öğretmen bahçede uzaktan eğitim veriyor

Yenişehir ilçesindeki Cumhuriyet Fen Lisesi matematik öğretmeni Mehmet Aydın’ın babası Mehmet Ali Aydın, bir süre önce koronavirüse yakalandıktan sonra Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Aydın daha sonra babasının yemek, giyecek ve benzeri ihtiyaçlarını hastanenin bahçesinde beklemeye başladı. İhtiyaçlar dışında hastane bahçesinden ayrılmayan Aydın, bu süreçte öğrencilerini de ihmal etmedi. Aydın, yanında getirdiği tablet ile öğrencilerine soğuk havaya rağmen hastane bahçesindeki banklarda uzaktan eğitim vermeye devam ediyor.

koronavirüs tedavisi gören babasına refakat eden öğretmen bahçede uzaktan eğitim veriyor

‘ÖĞRENCİLERİMİZ DA GÜN BİZİM İÇİN’

Aydın, babasının hastaneye kaldırıldığı günden bu yana öğrencilerini ihmal etmemeye çalıştığını belirterek, şunları söyledi:
“Ne yönetimimde ne de öğrencilerimde duygularımı istismar etmedim ve mümkün olduğunca derslerime devam etmeye çalıştım. Telefonumun internetini tablete bağladım ve bu şekilde öğrettim. Öğrencilerim de ‘Hocam dışarıda olduğunuz belli değil. Babam hayatımızın bir parçası ama babam ne olursa olsun öğrencilerimiz bizim için öyledir. Onlar da gelecekte yetiştireceğimiz müstakbel çınar ağaçlarımızdır. Mümkün olduğunca sevgiyle yaklaştım. Onları toplumumuz için faydalı bir birey haline getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yaptığımız öğretim, ‘peygamber mesleği’ yani insan eğitimidir. Ben hep böyle görünüyorum. Dışarıdan biri bana ne yapıyorsun dediğinde, ben öğretmenim demiyorum. ‘Ben insan yetiştiriyorum’ diyorum. Bundan daha güzel bir şey yok. Öğrenciler çok iyi uyum sağlar. Kaybettiklerine yapışırlar. Sebatlarını görünce, evde kalmaya veya rapor almaya kayıtsız kalmak saçma olurdu. Bu yüzden ellerimizi taşın altına koyalım ve onlar yürürken onlara koşalım dedim. “

koronavirüs tedavisi gören babasına refakat eden öğretmen bahçede uzaktan eğitim veriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu