Güncel Haberler

Koronavirüs hastasının tansiyonunu ölçtü, virüs kaptı

Vakfıkebir ilçesinde koronavirüs testi yaptıran Osman ve eşi Sevcan T., sonuçlar çıkmadan üst kattaki komşuları Selma Uçar’dan tansiyonlarını ölçmesini istedi. Uçar, komşularının Covid-19 testi yaptırdığından habersiz eve geldi ve tansiyonu ölçtü. Birkaç gün sonra Osman ve Sevcan T.’nin test sonuçları olumlu çıktı. Karı koca hastanede tedavi altına alınırken, tansiyonu ölçen komşusu Selma Uçar da bir süre sonra hastalandı. Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Uçar’ın koronavirüs testi de pozitif çıktı. Bir süre hastanede tedavi gören Selma Uçar, 11 Aralık’ta hayatını kaybetti. Uçar’ın yakınları polise başvurdu ve şikayette bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Osman ve Sevcan T. tedavi ve karantina süreçlerinin ardından koronavirüsü yendi.

koronavirüs hastasının tansiyonu ölçüldü, virüs kaptı

‘KOMŞULARIN GERGİNLİĞİ ÖLÇÜLDÜ’

Selma Uçar’ın kardeşi Birol Uçar olanları anlattı. Ablasının 1 Aralık’ta kendisini aradığını ve hastalandığını söylediğini belirten Uçar, “Sebebini sorduğumda üst kata komşularının tansiyonunu ölçmek için çıkıp evine geldi ve sonra komşularının olduğunu öğrendi. pozitif. Sonra kız kardeşimin hastalığı başladı. Kız kardeşimle sürekli temas halindeydim. Bana ‘Biraz hastalanıyorum, boğazım ağrıyor, nefes alamıyorum’ dedi. Kız kardeşime ‘Bol su iç, ilaçlarını kullan, sıkıntı çıkarsa yine doktora gideriz’ dedim. Kız kardeşim durumunun 4 gün sonra kötüleştiğini ve nefes alamadığını söyledi. Ablamı ambulansla hastaneye götürdük. Acil servise müdahale edildi. 4-5 saat bölge hastanesinde kaldıktan sonra kız kardeşimi Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdüler. 4 gün sonra hastaneden damla ve kan sulandırıcı ilaç istediler. “11 Aralık sabahı kendini kaybettik” dedi.

koronavirüs hastasının tansiyonu ölçüldü, virüs kaptı

‘KİMSEYİ ARAYIN VE BİRİNE SEBEP OLMA’

Kız kardeşinin ölümü ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını anlatan Uçar, “Suç duyurusunda bulunmamızın nedeni vatandaşlara dikkat etmektir. Belki komşumuzun hatası vardır, belki de yoktur. Pandemi döneminde sağlık uzmanlarından yardım istenmelidir. Kan basıncını ölçmek için kız kardeşimi eve çağırdılar. Gece yarısı sınava girip eve geldiklerinde pozitif oldukları öğrenildi. Komşularımızdan da bulaştığından şüpheleniyoruz. Bunu kamuoyuna duyurmak istiyorum: Bir rahatsızlık olursa sağlık ekiplerini veya hekimleri arayın. “Kimseyi eve çağırıp kimseye sebep olmamalılar.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu