Güncel Haberler

Koronavirüs hastası kendisini tanımayınca maskesini indiren Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko olay oldu

Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukashenko, başkent Minsk’teki 4. Şehir kliniğini ziyaret etti. Koronavirüs teşhisi konulan hastaların tedavi gördüğü hastane ziyareti sırasında özel koruyucu tıbbi giysiler ve maskeler giyen Lukashenko, kendisine eşlik eden hastane yöneticileri ve doktorlar ile hastaları ziyarete başladı. Hastaların odalarına giren Lukashenko, hem iyileşme dileklerini iletti hem de ülkenin hastane yatırımlarından memnun olup olmadıklarını sordu.

Hastane Başhekimi Vatslav Yanuşho odaları ziyaret ederken hastane hakkında bilgi verdi. Hastanenin toplam yatak kapasitesinin 888 olduğunu belirten başhekim, şu anda hastanede 70 koronavirüs hastasının tedavi altına alındığını belirtti. Bu arada Lukashenko, yaşlı bir kadının tedavi altında olduğu bir odaya girdi ve ona sağlığını sordu. Kadın ciğerlerinin iyi durumda olmadığını söyledi. Lukashenko ve arkadaşları konuşmakta güçlük çeken kadına su ikram etti. Kadının yatağında yatmasına da yardım eden Lukashenko, “Çabucak iyileşeceksin,” dedi.

Hasta kadın, bir süre sonra Lukashenko’ya kim olduğunu sordu. Lukashenko yüzündeki maskeyi indirerek kendini gösterdi. Hasta kadın Lukashenko’yu tanıdıktan sonra Lukashenko, koronavirüs hastasını kadının elinden aldı ve çok yakınlaştı.

DOKTORLAR UYARMIYOR

Kahkaha anlarında hiçbir doktor Lukashenko’yu uyarmazken, tehlikeli yakınlık ve maskesini düşürme anları ülkede gündem oldu. Birçoğu Lukashenko’nun karantinaya alınması gerektiğini savunurken, Lukashenko tepkileri görmezden geldi ve bugün Mogilyov’a bir çalışma gezisi başlattı.

Belarus’ta son 24 saatte 1853 kişiye tekrar koronavirüs teşhisi kondu. 1321 kişi iyileşirken 10 kişi öldü. Toplam vaka sayısı 162 bin olurken, ülkede koronavirüs kaynaklı toplam ölüm sayısı 273 bine yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu