Güncel Haberler

Koronavirüs endişesi artan Bodrumlulardan ‘gelmeyin’ çağrısı

Salgın korkusuyla büyük şehirlerden Bodrum’a gelen vatandaşlar kışlık evlerine dönmeyince, ülkenin kışlık nüfusu ikiye katlanarak 600 bine ulaştı. Tarihinin en kalabalık günlerini kış aylarında yaşayan ilçede koronavirüs kapma riski arttı. Bodrum Belediyesi’nde bugüne kadar görev yapan 29 belediye çalışanının koronavirüs testi ve 134 personelin karantinası da tedirginliği artırdı. İlçe halkı büyük şehirlerden yazlık evlerine gelerek, kalanlara tepki gösterdi.

Karavanda yaşadığını ve kalabalığın içine girmediğini belirten Tekin Çekin, “Didim’den geliyorum. Şehir dışından seyahat etmek kesinlikle yasaklanmalıdır. İnsanlar İstanbul’dan burayı veya İzmir’i ziyarete geliyorlar. Bunlar yasaklanmalı. Gelme, otur. Kaygımız büyüyor. Belki virüsü enfekte etmek yerine kendileri alacaklardır. “Karavanımda elimden geldiğince yalnız kalmaya çalışıyorum.”

GÜVENLİ OLMAYAN YER OLDU

Bodrum’un güvensiz bir yer haline geldiğini belirten Recep Demir, “İstanbullu yazlık ev sahiplerinin çoğu geri dönmedi. Bodrum artık güvensiz bir yer haline geldi. Her 50 tatilciden 20’si burada kalıyor. İstanbul büyükşehir güvenli değil. Bu yüzden kulübede kalıyoruz ‘diyorlar. Ben 800 TL’ye kiralık bir evde oturuyordum. Şimdi 1500 TL’ye ev yok. Bodrum kalabalıklaştı. Bu aylarda o kadar kalabalık olmazdı. Kış daha sakin geçiyordu. Her zamanki gibi, apartmanlar dahil her yer dolu. Böylelikle tedirginliğimiz arttı. Elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum. Bir şeye dokunduğumda hemen kolonyamı sürüyorum ”dedi.

Mart ayında İstanbul’dan geldiklerini söyleyen Necla Altuner, “Herkes haklı. “Kendini güvende bulan kişi, oraya sığınarak kendisini virüsten korumaya çalışıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu