Güncel Haberler

Koronavirüs aşısı için randevular MHRS sistemi üzerinden olacak

Sağlık Bakanlığı, uygulanacak Covid-19 aşısının Aile Sağlığı Merkezleri ile kamu, özel ve üniversite hastanelerinde kurulacak Covid-19 aşı uygulama birimleri tarafından yapılacağını, aşı yapılacak vatandaşların başvuracağını bildirdi. MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) sistemi üzerinden bu birimlere. İl Sağlık Müdürlüklerine yazı gönderdi.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 81 ilin Sağlık Müdürlüklerine gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verildi:

Bakanlığımız tarafından uygulanacak Covid-19 aşısı, Aile Sağlığı Merkezleri ve kamu, özel ve üniversite (Kamu / Vakıf) hastanelerinde kurulacak Covid-19 aşı uygulama birimleri tarafından yapılacaktır. Aşı olacak vatandaşlarımız MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) sistemi üzerinden alacakları randevu ile bu birimlere başvuracaklardır. Halihazırda Bakanlığımıza bağlı Aile Sağlığı Merkezlerine ve kamu hastanelerine MHRS üzerinden randevular yapılmaktadır. Covid-19 aşısı uygulaması ile ilk kez özel ve üniversite (Devlet / Vakıf) hastaneleri MHRS sistemine dahil edilecek. Bu nedenle MHRS sistemi üzerinden randevu ile aşı başvurusunun yapılabilmesi için sisteme kayıtlı olmayan özel ve üniversite hastaneleri MHRS sisteminde tanımlanacaktır. Bu kapsamda MHRS işlemlerini gerçekleştirme yetkisine sahip bir personelin MHRS sorumlusu olarak Bakanlığımıza bildirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda özel ve üniversite hastanelerinin MHRS’ye tanımlanması ve kullanıcıların eğitimi için hastane MHRS sorumlusu bilgileri ile özel ve üniversite hastanelerinde çalışan TSİM (Temel Sağlık İstatistikleri Modülü) yetkilileri ile iletişime geçilecek ve koordine edilecektir. ‘MHRS Sorumlusu Tanımlanıyor’ ekranında tanımlanmalıdır. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu