Güncel Haberler

Köpeğini kontrole getirdi, veterinere saldırdı!

Olay, dün saat 04:30 sıralarında Alsancak İlçesi Veteriner Kliniğinde meydana geldi. Kimliği belirsiz olduğu iddia edilen kadın, köpeğini kontrol için kliniğe getirdi. Ancak kadın, bilinmeyen bir nedenden dolayı kızan veterinere tekme atarak saldırdı. İşyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülenen saldırı, davetsiz misafirlerce sonlandırıldı.

VETERİNER DOKTORUNU ŞİKAYET ETTİ

Olayın ardından saldırgan kadın klinikten alınarak sakinleştirilmeye çalışıldı. Veteriner şikayette bulundu. Polis, tarafların ifadelerini aldı.

İzmir Veteriner Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özdemir, meslektaşına yönelik şiddete tepki göstererek yazılı açıklama yaptı. Özdemir açıklamasında şunları söyledi:

Veteriner hekimlere yönelik şiddetin olduğu yerde, insanların hayvanları sevdikleri için beslediklerine olan inancımız her geçen gün azalmaktadır. Bu nedenle bir an önce yapılacak olan kanun değişikliğinde hayvan haklarına insan müdahalelerini ciddi şekilde düşünmemiz ve yeni maddelerle düzenlememiz gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Unutma, bize bunu yapanlar, sahibi olarak gördükleri evcil hayvanlarına ne yaparlar? “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu