Güncel Haberler

Komşusunun sözleri sonrası şikayetçi oldu! “İlk defa böyle bir şey yaşadım”

Olay, Edirne’nin Fatih Mahallesi’ndeki bir sitede meydana geldi. Gülsüm Ş. Yürüme mesafesindeki ablasını ziyarete geldiği Edirne’deki çarşıda ekmek almaya gitti. Raşit Ö. Tarafından sözlü saldırıya uğrayan Gülsüm Ş. Şok oldu. Olay sırasında alkol kullandığı iddia edilen Raşit Ö. Gülsüm Ş.’ye hakaret etti, “Bunları görmek istemiyorum, türban içime batıyor” diyerek. Gülsüm Ş. Olayın ardından avukatlık yapan kayınbiraderi Tarık Hatipler’e haber verdi ve Raşit Ö ile ilgili şikayette bulundu.

‘TÜRBAN BENİ EMİYOR’ DEDİ komşusunun sözlerinden sonra şikayet etti!

Gülsüm Ş, bir haftalığına kız kardeşini ziyarete geldiğini ifade etti. “Ekmek almak için markete gittim. Döndüğümde balkondan birinin bir şey söylediğini fark ettim ama ben devralmadım. Daha sonra tekrarladığımda, ‘hadi efendim, benimle mi konuşuyorsunuz? “Evet sana söylüyorum” dedi ve başörtülü tüm kadınlara dert dedi. ‘Bunları görmek istemiyorum, türban içime batıyor’ dedi. “Ortadoğu zihniyetine sahip olamazsın, Araplara bakamazsın, Batı’nın nimetlerinden yararlanamazsın” dedi. Ben de ne demek istediğini sordum. Bana ‘Sen git, kocan gel’ dedi. Kayınbiraderim aynı sitede yaşıyor. ‘O benim karım değil’ dedim. Sonra ‘Biri kocan gelsin’ dedi ve yemin etti. Daha sonra ‘hepiniz dini kullanıyorsunuz’ dedi. Cevap veremedim çünkü böyle bir konuşma tarzına hiç alışık değilim. Küfürü tekrarladığımda soyadını öğrendim ve ‘Şimdi gidiyorum, sonra görüşürüz’ dedim ve aynı zamanda avukat olan amcam Tarık Hatipler’in yanına gittim.

‘HERKES BİRBİRİNE SAYGI GÖSTERMELİ’ komşusunun sözlerinden sonra şikayet etti!

Olayın ardından Raşit Ö. Kendisinden şikayetçi olduklarını belirten Gülsüm Ş. “Başörtülü tüm kardeşlerim adına sonradan gidip ondan şikayet ettik ve onu bırakmayacağız. Edirne’ye daha önce geliyordum ve herkes çok saygılıydı, ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Bu gerçekten çok üzücü bir olay. Sadece benim için değil. Pek çok kapalı kardeşim adına böyle bir hayat yaşadığında kendini sorumlu hissediyor. Çünkü birçok insanın günahları alınır ve dokunulur. Bu yüzden gerçekten üzücü. Ama kardeşlerime tavsiyem, herkes bu durumlarda haklarını aramalı. Kimse bizi bu şekilde baskı altına alamayacağı için herkesin herkese saygı duyması gerekiyor ”dedi.

‘ADALETİN ELDE EDİLECEĞİNE İNANIYORUZ’ komşusunun sözlerinden sonra şikayet etti!

Gülsüm Ş.’nin avukatı Tarık Hatipler de olayın çok üzücü olduğunu belirtti. Hatipler, “Bizi çok üzen bir olay haline geldi. Bey balkonda içkisini içerken ‘özgürlüğümü kısıtlayamazsınız’ diyor ve aşağılayıcı ifadeler kullanıyor. Gerekli hukuki süreç devam ediyor. Beyefendinin ifadesini aldılar, gözaltına alındı. Suç unsuru açısından tutuklanması gereken bir durum olmadığının farkındayız. Ancak soruşturma devam ediyor. Önümüzdeki günlerde gerekli aksiyonların alınacağını tahmin ediyoruz. Adaletin sağlanacağına inanıyoruz ”.

komşusunun sözlerinden sonra şikayet etti!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu